Интерактивната изложба "Доброволчески кръгове" е посветена на ценностите, които стоят в основата на доброволчеството, възможностите, които то дава, каузите, които са близки до сърцата, и събитията, които вдъхновяват.
Тя беше открита снощи в рамките на събитие, с което Си Ви Ес-България (CVS-Bulgaria) отпразнува 20 години от създаването си заедно с доброволци, съмишленици и партньори.
"Припомнихме някои от вълнуващите доброволчески моменти, които стоплят сърцето и озаряват погледа", разказа пред Радио София Катерина Стоянова от Си Ви Ес-България.
И разясни какво стои зад наименованието на експозицията – "разрез на доброволчеството" чрез кръговете: ценности, каузи, възможности, събития.
"Важно е доброволчеството да стане нещо нормално в ежедневието ни, особено за младите хора, да е повод за гордост. Кръгът на каузите е най-голям и разнообразен, но през 2023 г. смятаме още да го разширим", допълни Стоянова.
Експозицията може да се види (и чуе) до 12 декември в РЦСИ "Топлоцентрала", а от 5 до края на януари 2023 г. ще бъде в Дома на киното.
Чуйте разговора на Катя Василева.


В края на седмицата и ден след заседанието на Столичния общински съвет, във фокуса на коментарите във "Форум" е едно от решенията, които засягат хиляди хора. КЗП се самосезира заради поскъпването на паркирането в София Водещият на предаването Константин Лавсов разговаря с Борис Колев, член на УС на Асоциацията на собствениците на..
Комисията за защита на потребителите (КЗП) се самосезира и започва проверка по повод предстоящото увеличение на цените за паркиране в синя и зелена зона в София. Комисията изразява становище, че планираните промени попадат под разпоредбите на Закона за въвеждане на еврото в Република България (ЗВЕРБ). Плануваните промени на цените в зоните за..
От 1 декември т.г. районите "Изгрев", "Слатина" и "Подуяне" остават без изпълнител за сметосъбиране и почистване . Районните администрации нямат пряка отговорност по тези договори - те се възлагат и контролират изцяло от Столичната община. Независимо от това районните кметове Кристиян Христов, Георги Илиев и Делян Георгиев тази седмица..
39-ото издание на “Киномания“ през ноември ще представи избрани филми от Скандинавия. Могат да бъдат видяни филм от Дания, Финландия, Норвегия и Швеция. Това е традиция, която датира вече повече от 20 години и е един добър пример за сътрудничеството между страните от Скандинавския север, както в културната, политическата и в много други сфери”, казва..
Забързани в ежедневието, често пропускаме да обърнем внимание на най-ценното, което имаме - здравето . А истината е, че колкото и да развиваме медицината, най-ефективното лечение винаги е едно и също: да хванем проблема навреме или, още по-добре, да не му позволим да се появи . Именно тук влиза ролята на профилактичните прегледи, които..
Най-дългият шътдаун в американската история приключи тази седмица след като двете камари в конгреса приеха пакет за финансиране на правителството. Спирането на работата на правителството продължи 43 дни доведе до отмяна на полети и удари по помощите за храна на милиони. Тръмп подписа законопроекта за възобновяване на работата на..
Театър-лаборатория "Алма Алтер" подготвя нова премиера. Този път фокусът е върху британският класик Уилям Шекспир и пиесата “Отело”. Макар от написването на пиесата да са минали столетия, текстът все още е актуален и продължават да вълнува хората. Режисьор на постановката е Георги Арсов, а хореограф е Петя Йосифова-Хънкинс.“Нашият голям учител Гео..