Мартина Табакова и Зорница Иларионова ни представят концерта си със "Софийски солисти":
"На 11 от 19 ч. (входът е свободен!) ще свирим със "Софийски солисти" "Двойния концерт" на Менделсон - дойде момента! Концертът е от знаковите творби за солисти-дуо и оркестър. Свирим заедно различни концерти и взехме доста награди от конкурси за камерна музика. Една от тях бе във Верона, специалната награда бе покана да запишем дигитален албум.
Изявите ни вървят естествено - след първия подобен концерт за дуо и оркестър (Шосон) бяхме номинирани за "Музикант на годината". Дотогава имахме кратка предистория, но концертите ни стигнаха до голяма аудитория на знакови места. Участвахме и на "Варненско лято". Благодарни сме за подкрепата на публиката!
Засега не съм имала честта да свиря със "Софийски солисти" (Мартина). Енергията е неповторима, различно е, когато си сам. И залата е царствена. Музиката е красива, но е техническо предизвикателство. Написан е от Менделсон на 14 годишна възраст! Предизвикателен е и за цигулката - написал го е по не толкова удобен начин за инструмента цигулка. (Зорница)
В края на месеца - 29 - ще направим благотворителен концерт в Музикалното училище заедно с най-ярките инструменталисти, които учат там. Всеки от тях ще реши как да използва средствата за професионалното си развитие. От младите се научават изключително много неща."
Жените, лекувани от рак на гърдата, имат реални възможности за пълноценна почивка през лятото, независимо дали ще изберат море или планина, спа курорт или плаж, поход или разходка. Важно е само да спазват препоръките на специалистите. Според д-р Ваня Митова – хирург-онколог и началник на Отделението по хирургия на гърда и реконструктивна..
“Устойчивата мобилност е сред приоритетите на екипа, работещ в Общината на Любляна. Защото цялостното развитие на града е ориентирано към постигане на цели за по-зелено и стабилно бъдеще. Дори, ако щете, се стремим да бъдем климатично неутрални. Разбира се, тук включвам предвидените помощи и компенсации към уязвимата част на обществото. Така че,..
Детските площадки в Копривщица - продължение на темата от 5и август и подаденият сигнал от гражданска инициатива към Община Копривщица. Около 5 август и преди това имаше подадено запитване към БНР-Радио София за един сигнал от месец май за безопасността и състоянието на детските площадки в Копривщица . Тогава включихме Фиона Зайкова, която е от..
"Мерудия" се оказва най-добрата подправка за "Таралеща". Затова и двете банди се събират отново на 22 август за общ концерт. Събитието "Таралеща с Мерудия" обещава много лятно настроение с музиката на двете групи, които съчетават автентичен български фолклор с ямайски . Заглавието обаче няма да е единственият кулинарен акцент за вечерта...
В последната неделя на август (на 31-ви) ще се проведе традиционното голямо бягане на Витоша. Стартът на "Витоша рън 2025" ще бъде даден в 9:00 ч., а финалисти ще се отчитат до 14 часа. "Това не е маратон, а планинско бягане, и то в дисциплина изкачване. Това е състезание, в което участват спортисти от най-висока класа заедно с..
Едно събитие се превръща в традиция за район “Оборище”. Става дума за Голямата маса, която се завръща и ще бъде разпъната отново на 23 август. "Това е третото издание на този формат - Голямата маса, за годината. Миналата година направихме две големи маси. Успехът и медийното отразяване бяха достатъчно голямо и добро, което ни стимулира да мислим..
На 20 август църквата почита св. пророк Самуил и св. 38 мъченици Пловдивски. Празнуват всички, които носят името Самуил, което означава "измолен от Бога“. Самуил е живял през XI в. пр. Хр., и е последният съдия на Израил. "Съдиите” били племенни водачи с жречески и съдийски функции, чиято институция обединявала 12-те еврейски племена и поддържала..