Театрални практики от Ню Йорк и нови възможности за изпълнителските изкуства ще сподели в майсторския си клас Рада Ангелова на 25 февруари в София.
Тя има личен опит като театрален агент на „Бродуей“, занимава се с музика, продуцира. Работила е в театралния бранш в Голямата ябълка 17 години и има каква да предаде на артистични натури, увлечени от изпълнителските изкуства.
Майсторският клас ще бъде разделен на 3 части, обясни в аванс пред Радио София Ангелова:
„В първата част ще запозная аудиторията с живота в Ню Йорк, в най-общ план, а и с живота на „Бродуей“, ще обърнем внимание на професионалния жаргон, ще поговорим за бизнес структурата, за икономическия принос на „Бродуей“ към икономиката на града.
Във втората част разгледаме историята на едни от най-дълго играните представления в историята на града - на или оф Бродуей („Фантомът на операта“, който се играе от 1988 г. без прекъсване, „Чикаго“, „Цар Лъв“, „Котките“).
В третата част ще разясня работата с агенции за разпространение на изпълнителски изкуства, за каквито съм работила много дълго време, ще разгледаме кои са интересните играчи и как може да ги заинтригуваме и какво те търсят.“
Рада Ангелова разказа за впечатленията си от живота на града и творците в САЩ. За това, че да си добър професионалист е задължително, но недостатъчно условие за успех. За вдъхновението на хората, които работят с години за сцената, спектаклите и зрителите.
Обича изключително мюзикъла „Котките“. А музиката на Андрю Уебър „просто ме хипнотизира“.
Радва се, че е в родината си и с майсторския си клас ще даде шанс за хората, които искат да опознаят индустрията отвътре.
Време е за поредното ни гостуване в Сливница. Този път започваме с Младена Шуманова - педагогически съветник в Професионалната гимназия по транспорт и с ученика в 8 клас Александър Русков за създадената преди 2 години междуучилищна телевизия: "60 години сме град, но имаме много история, населено място сме от древни времена, на Римски път сме. В..
Ако приемствеността е едно от най-хубавите качества на БНР, то Радиотеатърът е значима част от сърцевината му. От основателите до техните наследници, от реализиращите го до поколенията, работещи с тях. Слушаме един от тонмайсторите, през чийто пулт е минала голяма част от продукцията на Радиотеатъра - Митко Василев, доцент в НБУ, в разговор с Боян..
Най-старият киносалон в България е “Модерен театър” (известно и като "Цанко Церковски" след 9 септември). Слушаме откъси от рекламен текст за откриването на Кино “Модерен театър”, както и откъси от спомените на Георги Каназирски - Верин за първия кинематограф в София и за първата кръчма, обърната в кино преди създаването на Кино “Модерен театър” в 1908...
Кристина и Михаил Белчеви са заедно от 42 години, а са се разделяли за не повече от четири дни. Животът им е споделена нежност, изпята любов и музика, която докосва струните на душата. И предопределеност свише. Криси чува песента на Лили Иванова “Самота” по текст на Мишо ден преди да се запознаят и си казва „Къде ли са тези сантиментални мъже, които..
„Самотният зрител“ – огледало на обществото ли са новите сериали? Още по темата с Йосиф Аструков , Институт за изследване на изкуствата - БАН: "Темите не са нови, датират още от ТВ - хората са седнали заедно и гледат. Сега всеки се разцепва на малки екрани. Ако гледаш комедия и не ви е смешна, а цялата зала се тресе, и на теб ти става смешно...
Пускането на ИИ “DEEP SEEK” доведе до неочаквани реакции и събития – ЗАЩО? Постига ли се наистина революция с този модел и повдига ли нови въпроси за надпреварата в разработването на технологията? Събеседник по темата ни е д-р Димитър Димитров, част от Института „INSAIT” към СУ „Св. Климент Охридски“: “DEEP SEEK” е модел за разсъждение,..
Графичният роман „Mаус“ на Арт Спигелман излиза за пръв път на български език. Представя ни го неговият преводач - Владимир Полеганов: "Комиксът е подценявана област на изкуството - смята се за явно популярна. Но чрез неочакваната форма се разказва история, която се говори и възприема много трудно. Авторът бавно е осъзнавал какво е да си син на..