Дигиталното градинарство се занимава с много, различни и дори болезнени въпроси, касаещи ежедневието ни в онлайн пространството.
Тридневното обучение по дигитално градинарство ще продължи до 25 февруари и е част от по-мащабния проект "Lead online".
Какво е то всъщност - пред радио София разказва Снежина Гъбова от „Асоциация за развитие на София“, организатор на събитието.
„Когато разработвахме проекта, това беше един от начините да онагледим какво представлява интернет пространството и социалните мрежи като тип комуникация, отговорността, която всеки един от нас има, когато публикува – представете си, че посаждате едно цвете. Но някои хора посаждат токсични цветя, или плевели. Като потребители в интернет, ние се явяваме в ролята на градинари, доколкото в пространството можем да имаме една „градина“, за която да се грижим. Добре е да знаем какво, къде и как да сложим, ако искаме нашата градина да е здрава, плевелите и токсичните цветя нямат място там“, обясни метафорично тя.
По думите ѝ, стъпвайки върху тази метафора, целта е да онагледят и обяснят на младите и не толкова млади хора, към речта на омразата как могат да възприемат себе си в дигиталното пространство, като насочат вниманието им, защо не трябва да я има там.
По нишката на метафората и алегорията в разговора можете да проследите: Кога нашите „цветя“ могат да станат токсични? Какво можем да очакваме да научим от тридневното обучение за речта на омразата и нейното въздействие върху психическото и физическото ни здраве, когато преминем границата между дигиталното и недигиталното.
Освен събитието което организира, „Асоциация за развитие на София“ се обръща към образователни и социални институции, учители и социални работници, неправителствени организации, с покана да станат част от Международна коалиция за противодействие на речта на омразата в онлайн среда.
Чуйте цялото интервю на Христина Иванова, за да научите още интересни подробности.
В три метростанции заработиха зони за безплатно измерване на кръвното налягане, съобщиха от Столичната община. Кътовете са в рамките на кампанията за превенция на сърдечносъдовите заболявания сред младите хора „120/80. Избери номера на сърцето" и са разположени в преходните станции "Софийски университет", "Сердика" и "НДК" , където хората..
В новата в студиото на "Форум" ще слушаме разсъжденията на Георги Вулджев и Едуард Папазян. Днес водещият Лъчезар Христов ги провокира по темите: Пореден епизод от сагата за политическата безизходица у нас. Борисов отказа лидерска среща с ПП-ДБ. Доган разчиташе на обръчите (бизнеса), Пеевски – на прокуратурата (с влияние не само върху..
Българските журналисти работят под непрекъснат стрес, който отключва тревожност, безсъние, стига се до прегряване в професията (бърнаут). Това показва седмото поредно проучване на Асоциацията на европейските журналисти в България (АЕЖ-България) за медийната свобода в страната. Анализът, чийто автор е д-р Илия Вълков, се базира и на..
“Не започна отборът както трябваше тази година, но пък смятам, че ще завърши там, където трябва. Без значение какво прави Арсенал, хубавото е, че успяваме да направим добри каузи”, казва Георги Стоянов - председател на фенклуба на Арсенал в България. Фенклубът на английския отбор в България стана на 20 години и членовете му са отбелязали събитието по..
За специални събития до Нова година анонсира кметът на София Васил Терзиев на страницата си във Фейсбук. На 30 ноември ще има работилница за коледни играчки и много изненади на площад "Св. Александър Невски". От 10:00 часа посетителите ще могат да създават свои коледни играчки, които по-късно ще украсят столицата. Ще пристигне и..