Участието на професионалисти от двата пола около масата за вземане на решения е въпрос на бизнес. И проучванията, и практиката показва, че компании, където има равнопоставеност на мъже и мени – сред служители и в управлението, са по-успешни.
Това отбеляза при гостуването си в Радио София Цветанка Минчева - председател на Съвета на жените в бизнеса в България (СЖББ) и водещ банкер. Организацията вече 10 години насърчава професионалното развитие на жените в малкия и среден бизнес и израстването им в мениджърски позиции, подкрепя младите специалисти за реализиране на потенциала им в България.
Минчева цитира изследване, според което 64% от българите смятат, че мъжете могат да се реализират по-добре. Повече от половината мислят, че жените са по-слабо оценени на мениджърски позиции и по-трудно могат да правят кариера.
Спрямо средноевропейските показатели обаче българките в това отношение са в по-добро положение.
Предизвикателствата пред дамите са същите, които са валидни за всички участници в съществуващата бизнес среда в България, допълни Минчева. Към тях трябва да се добавят ангажиментите към домакинството, грижите за децата и семейството.
Събеседничката сподели част от съветите, които е научила и изводите, до които е достигнала с течение на работата си в банковия сектор.
Трябва да се осъзнава разликата между инвестиции и спестявания.
Инвестирането може да осигури алтернативен източник на доходи, с който да даде свобода и избор за решения в живота.
А 5-те ключови принципа в основата на всички видове инвестиции са:
През 2023-та ще бъде отбелязана и 10-годишнината на Лидерската академия на СЖББ – за личностно развитие и изграждане на бизнес модел от около 40 дами, про боно.
„Всяка година провеждаме лятна стажантска програма – там младите се убеждават в многото възможности за развитие у нас. Те не бива да забравят, че за успеха си трябва непрекъснато да се усъвършенстват, да не си слагат ограничения, тавани, да разширяват контактите си в професионален план“, каза още Цветанка Минчева. И допълни, че по повод годишнината на СЖББ, по-късно тази година ще се проведеголямо международно събитие.
Чуйте целия разговор на Катя Василева.
На територията на Столичната община съществува изградена мрежа от 188 читалища, по данни на публичния регистър на народните читалища. Те разполагат с материална база, но в по-голямата си част сградният фонд е остарял и се нуждае от по-голям обем инвестиции за отстраняване на възникнали във времето проблеми, прилагане на мерки за енергийна..
Остава малко повече от седмица до крайния срок за включване в петиция, с която граждани от ЕС целят да бъдат променени регламенти, засягащи именно правата им на потребители. В момента кампанията има над 1,4 млн. подписа, което е повече е необходимото, но въпреки това битката не е приключила. Инициативата “Спрете унищожаването на игрите“ се опитва..
Лилия Илиева е магистър по Българска филология и журналистика, преводач на интересни книги и самата тя автор на книгата “Заведи ме в теб“ , която представи при гостуването си в предаването “Добър вечер, София“. "Поводът, по който ми хрумна да събера 33 интервюта с известни български мъже, беше един мой разговор с френския писател..
Пет години след 2020 г. се вижда събуждащата се протестна енергия, която обаче не е толкова разгъната както преди пет години. Това се случва на фона на управление, което дойде след поредица от служебни правителства, но също е съмнително колко е стабилно. “Само за тези, които не познават механизмите и скритите капани на управлението, е изненада, че..
Администрацията на кмета Васил Терзиев иска от Столичния общински съвет да одобри проект за изменение на подробен устройствен план (ПУП), който отключва довършването на бул. “Тодор Каблешков“ и е ключов участък от Третия градски ринг на София, съобщават от пресцентъра на Столичната община. “Ако Общинският съвет вземе решение и подкрепи нашето..
Изключително археологическо откритие беше направено в крепостта Кокалянски Урвич край София – триъгълна каменна кула, датирана от края на II век. Разкритието е на младите археолози д-р Филип Петрунов и Виолина Кирякова в последните дни от археологическите проучвания, финансирани от Столичната община по програма "Култура". Откритието..
Лятото в града може да бъде истинска сцена – особено когато музиката идва при теб. RockSchool отново събира китари, цигулки, пиана, барабани, усмивки, страхотни преподаватели и екип и тръгва по парковете на София. И да – събитията са отворени за всеки. "Основаната идея на проекта в началото, в неговия генезис, беше да скъси тази културна..