"През тази година темата е "Героите на рециклирането" и затова ние се обърнахме към малките и големи герои на рециклирането, а именно децата и подрастващите в детските градини и училищата, като направихме отворена покана към тях за включване", каза Киризиева.
Тя добави, че идеята е занапред дейността да е кампанийна, а не веднъж годишно, като през тази година предизвикателството е едномесечно. Освен традиционните занимания и образователни инициативи, които учителите ще организират с децата, предизвикателството е свързано със събирането на пластмасови бутилки. По данни на сдружението като най-голям замърсител на планетата се оказват фасовете и найлоновите торбички. Според думите й текстилът, или т. нар. "бърза мода" също генерира голямо количество отпадък.
"Всяко училище и детска градина, което е взело участие получава удостоверение от нас за "Герой на рециклирането". Смятаме, че това е голям стимул и е важно за училищата да получават подобни призове чисто мотивационно, тъй като учителите са двигателите на това нещо и то е важно за тях", сподели Киризиева. Тя допълни още:
"Интересното е, че децата са много по-информирани от възрастните, като нямам предвид съвсем възрастни хора, а младежи например на 30 години. Децата знаят много повече кой отпадък къде отива, защо отива и как трябва да бъде третиран. Вярвам, че наистина учителите работят достатъчно с тях. И по този начин, работейки с децата, децата стават един посланик на мисията и кампанията "Без отпадъци", тъй като когато се приберат вкъщи, те говорят със своите родители и по този начин могат да им повлияят".
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
Готов е протоколът от конкурса за нови директори на училища в страната. В София първоначално конкурси бяха обявени за 35 училища. За няколко обаче нямаше кандидати. От РУО на МОН на София град са изпратили на Столица.bg пълен списък на директорите, спечели конкурса в 30 училища в София, като сред тях новата учебна година с нови ръководители ще..
През днешния ден времето ще бъде слънчево, след обяд над планинските райони с незначителна купеста облачност, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология. Ще духа слаб, в източните райони до умерен вятър от юг-югоизток. Температурите ще се повишат и максималните ще са между 31° и 36°, в София - около 32°. В планините ще бъде..
Столичното 51-во средно училище "Елисавета Багряна" в район "Красно село" има нов директор. Това е Веселин Стефанов и е избран след спечелен конкурс . В последните години той е заемал поста на зам.-директор по административно-стопанската дейност. Бил е и инициатор и двигател на едни от най-интересните събития в училището. През..
В разгара на лятото, освен мащабните пожари, на които ставаме свидетели в различни локации на България, друга важна тема е безводието, което продължава да бъде огромен проблем за голяма част от населените места в страната – в Перник, Брезник, Радомир и още около 60 общини. За все по-разрастващия се проблем и за възможните решения разговаряме със..
Жените, лекувани от рак на гърдата, имат реални възможности за пълноценна почивка през лятото, независимо дали ще изберат море или планина, спа курорт или плаж, поход или разходка. Важно е само да спазват препоръките на специалистите. Според д-р Ваня Митова – хирург-онколог и началник на Отделението по хирургия на гърда и реконструктивна..
“Устойчивата мобилност е сред приоритетите на екипа, работещ в Общината на Любляна. Защото цялостното развитие на града е ориентирано към постигане на цели за по-зелено и стабилно бъдеще. Дори, ако щете, се стремим да бъдем климатично неутрални. Разбира се, тук включвам предвидените помощи и компенсации към уязвимата част на обществото. Така че,..
Детските площадки в Копривщица - продължение на темата от 5и август и подаденият сигнал от гражданска инициатива към Община Копривщица. Около 5 август и преди това имаше подадено запитване към БНР-Радио София за един сигнал от месец май за безопасността и състоянието на детските площадки в Копривщица . Тогава включихме Фиона Зайкова, която е от..