Колко е важно да вярваш в себе си? Елате да открием отговора на този въпрос на събитието "I am Me - I believe in Myself" тази неделя. Организира го Биляна Савова:
"Добре е да се започне отнякъде. Това, което сме, ако ни плаши - как изобщо живеем? Би трябвало да спрем да мислим по този начин. Бях изумена от себе си, колко време съм живяла отделена от това, което е същността ми. Не се познаваме и всяко непознато е страшно. Страшно е да загубиш времето си. Ако искаме да го изпълним със смислени неща, трябва да разберем защо сме тук, каква е мисията ни.
Иска ми се да дойдат повече хора. Когато групата е голяма, има шанс да застанеш и ти, без да ти се обръща толкова внимание. Някои предпочитат ограничени формати, но хората, които идват, биват подкрепени в своята неопитност, 50% от хората са такива. Енергията подкрепя, подкрепя и мен, усещам още повече увереност в това, което съм решила да направя, подкрепя и другите.
Не разказвам детайли от програмите, ако хората ми се доверят и дойдат, първата крачка е направена. Всичко, което е нужно за тези 6 часа е осигурено. Цялата конфигурация от хора ще помогне на всички. Започнах преди около 15 години да се вглеждам в себе си. Започнах да правя стъпки да намеря кое е това, което разболява тялото. Интуитивно усещах, че никой не ми е виновен. Когато започнах да успявам, в мен се появи порива да споделям, че нищо не е загубено.
Програмата ми има 13 издания, около 80% от миналите през нея са направили възможното да обърнат играта. По време на пандемията усетих страха, който се надигна и си казах да измисля малък план за по-ограничено време в градски условия за повече хора. До ден-днешен това се случва както го бях сънувала. Миналото лято реших да обединя таланта да създавам визия и да карам хората да отключват въображението си. Сънувах тези 4 основни програми, с по едно издание в сезон. Това са 4-те камъка в 4-те ъгъла на това, което ще строиш.
В първото издание работихме върху това как можем да създаваме себе си, второто издание беше "аз обичам себе си". Клишето е вярно. Трябва никога да не губим вярата в себе си. Продуктът на тази вяра е фондацията "Мога сам". Това, което създавам, не е шаблон - то е в моето въображението на база моя опит и това да мога да мотивирам хората. Всеки може да работи с въображението си, не е задължително да си артист, художник. Последното е "аз съм свободен" - на 25 юни. Ако вярваш в себе си и другите ще вярват в теб."
Пренасяме се в света на Захарий Зограф - един от прочутите майстори иконописци от периода на Българското Възраждане. Личност, която полага основите на светското изобразително изкуство у нас. Прави го с безспорния си талант, проникновение, със смайващи изкусност и изразителност на образите. Неговият характер и житейски събития обаче продължават да..
Стара София в спомени от Златния фонд на БНР, записани от актьори. Както и записки на софиянци. Началото е с дошлата в столицата от Пазарджик г-жа Рада Киркович, след нея слушаме спомени на Христо Златарев. Разбира се, не пропускаме и тези на Михаил Тенев, Тодор Влайков, Иван Вазов и Елисавета Багряна. Какво е мислел Дондуков за джамиите и какво е..
Световният бас и дипломиран академичен художник се заглежда в Анна-Мария още когато е ученичка в балетното училище и танцува малки роли в операта. Но изчаква осем години да порасне, за да я покани на среща. Така започва любовната история между Никола Гюзелев и съпругата му. Не им достига по-малко от месец, за да отпразнуват 30-ата годишнина..
Колко често необвързаните българи излизат на реални срещи? Проучване на българска мачмейкинг платформа, обхващащо над 5000 необвързани мъже и жени на възраст между 25 и 45 години, разкрива интересни, но и малко обезкуражаващи тенденции. Повече от Радослава Карамихалева, мачмейкър: "При нас срещите се случват на живо. Задаваме въпроси, от които..
Подари любов на българските баби и дядовци за Коледа с фондация " Дари храна, дари любов ". Как - разказват доброволците Галена Ганчева и Димитър Костадинов: "От самото начало познавам една от основателките на фондацията и нямаше как да устоя да не се включа. Учехме се в хода на случващото се. Доброто е заразно, цялото нещо ни сближи." (Галена) И..
Как България попадна в книгата на Гинес с нов рекорд, поставен в София Нов световен рекорд беше поставен в София преди броени дни. 440 човека играха едновременно през смартфоните си една от най-старите видео игри в историята на човечеството – играта Понг. Това се случи по време на гейминг събитието GAME ON на 24 ноември, в което се включиха някои от..
Националният военноисторически музей кани всеки уикенд на коледна образователна игра „Мисия разузнавач – Спаси Коледа“ за седма поредна година. Подробностите от Славея Сурчева, връзки с обществеността НВИМ: "Коледният дух завладя екипа на музея - играта е изключително любопитна. Тя е за групи ученици и за семейства. Продължава около час и половина,..