Срещаме се с един млад продуцент, автор на песни и изпълнител, Джоя Моллова. Джоя е организатор на събитието „Отворен микрофон“, но сега е пред този на Радио София:
"Всички бяха много доволни. Беше стресиращо, но участниците се справиха блестящо и много се забавлявахме. Наградата беше динамичен микрофон, публиката гласува. Беше успешен първи опит.
От малка си пея, наричаха ме „преносимото радио“. После започнах да се уча как да пея, да свиря на китара, на пиано. Дднес един продуцент трябва да има идея как работи един инструмент. По душа съм човек на света, много пътувах, завърших популярна музика като бакалавър във Великобритания, после живях в Корея. Научих много там за работната етика и за начина да мисля професионално за музиката. Един мой приятел ми каза – това е просто работа. Хубаво е да отхвърляш лоши идеи и да продължаваш напред.
С майка ми творяхме по всякакъв начин. Семейството ми няма нищо общо с музиката, те са юристи. Всички ми казваха – къде право, къде музика? И двете са изкуства – не закона и на звуците. В къщата на баба ми имаше пиано, което ме викаше – „Джоя, свири ме“.
Първа песен, не мога да ти кажа, постоянно пишех. Но първата в интернет бе част от дипломната ми работа. Песента се роди от вдъхновяващите неща: моите съученици, всички хора около мен, дълго време ме интересуваше к-поп. Самият текст дойде от тогава какво съм чувствала и какви мисли съм имала.
Повечето интересни хора, които срещах, не бяха англичани – един поляк ми помогна много, записахме се в различни клубове, които ми дадоха много възможности. Университетът беше ОК. Но не това, което очаквах, бе малко по-лежерно. Амбициозна съм.
Интересувам се от всякакви теми, любопитен човек съм. Приятелите ми са странни, винаги истински, любопитни и интелигентни. Имам прекалено много хобита, рисувам – това е терапевтично за мен. И съм черен колан таекуондо. И то помага, философията му е дисциплина и самоконтрол. С него преодолявам страхове и бариери. Цената на успеха е страхът – да го преодолеем, смелостта е преодоления страх.“
Цвятко Кадийски за представянето на книгата за първия български ротарианец Събо Николов: "В САЩ, само 10 години след основаването на Ротари клуб, той става член на клуба доста преди появата на клуба през 30-те в България. Майка му е сред основателките на Евангелистката църква в Панагюрище. Събо се бори сам в живота, отива в Пловдив, после в..
Актрисата Каталин Старейшинска за пиесата "Малки красиви неща" в Театро: "Пиесата е съставена от документални истории от една анонимна рубрика, поета в 2010 от нов човек под името "Шугар". Отговорите са доста откровени, свързани са с лични истории и това прави пиесата доста достъпна, всеки би се припознал с нещо в нея. Историите текат на принципа..
Стефан Драгостинов за предстоящия спектакъл по случай годишнината на Драгостин фолк национал: "Създали сме 11 диска с фолклорни песни и инструментална музика с безброй турнета по цял свят. Песните са свързани с фолклорните традиции на много региони освен шопския, една от тях е родопската Рофинка. Марияна Павлова, най-ниският глас в света си дойде от..
Кауза за бебе със злокачествено заболяване събира на благотворителен фестивал , представен ни от Мая Цанева от "Безопасни детски площадки": "Ще бъдем в отоплената тента пред стадион "Академик" и ще съберем лепта от хората, за да може бебето да порасне. Там ще има и детска площадка на закрито. Много красиви и вкусни неща, изработени от доброволци...
"Душата ми е стон" е темата на поредната беседа на Бохемска София с герои Яворов и Лора: Става дума за последната им вечер заедно - 29 ноември 1913. Какъв е поводът за приятелската сбирка, на която семейство Яворови пристигат първи и какво се случва в тази фатална вечер след поредната сцена на ревност - в звуковия файл.
Валентина Петкова разказва за гостуванията си при Емил Димитров и съпругата му Мариета Гьошева в къщата им в Княжево. За „опитомяването“ на режисьора Николай Волев от половинката му Доротея и аристократичния им дом на ул. Кракра. За скромното битие на Светослав Лучников и жена му Стефка, побрали споделения си живот в стая и кухня на ул. Янтра. За..
Записите са от Националната научна конференция “С перо и меч за свобода и независимост”, която се организира от Дирекция на музеите в град Копривщица, Институт за исторически изследвания при Българска академия на науките и Софийски университет “Св. Климент Охридски”: Започваме с професор Вера Бонева от Унибит и нейните тези, свързани с..