От началото на месеца Стопанският факултет на Софийския университет СУ „Св. Климент Охридски“ вече е едно от 300 най-добри бизнес училища в света с акредитация от Асоциацията на MBAs (AMBA), водеща международна организация в следдипломното бизнес обучение, с постоянен ангажимент към високи постижения в обучението по мениджмънт.
След получаване на акредитация от AMBA, всички настоящи MBA студенти и бъдещи MBA алумни на Стопанския факултет на СУ „Св. Климент Охридски“ стават част от глобалната общност на AMBA, в която членуват повече от 60 000 студенти и алумни, представители на повече от 150 страни. AMBA акредитира магистърските програми по бизнес администрация на английски език в Стопанския факултет, които са в три области на специализация – MBA по стратегическо управление, MBA по управление на човешките ресурси и MBA по управленски информационни системи.
„Акредитацията е положителна новина за цялата ни образователна система. Тя стана възможна както благодарение на академичния състав, така и на студентите ни.
AMBA има ограничен брой членове – не повече от 300. Минахме през много перипетии, направихме доста промени, привлякохме авторитетни лектори, имаме споразумения с образователни институции и бизнес структури… Дълъг бе пътят, но в крайна сметка успяхме“, изтъкна пред БНР-Радио София доц. д-р Иван Ангелов, директор на MBA програма към Стопанския факултет (▲).
Той допълни, че Стопанският факултет към СУ има редица предимства пред други университети в Югоизточна Европа и ръководството предвижда да се възползва от това. Сред осъществимите планове е и привличане интереса на българските студенти към тези програми, за които учебното заведение придоби членство и права.
Доц. Ангелов с гордост допълни, че съвсем наскоро в състезание, организирано от Европейската инвестиционна банка сред всички университети на Стария континент България се класира на второ място.
До момента няма друг институт в България, който да е заемал такова престижно място, каквото постигна Стопанския факултет на СУ „Св. Климент Охридски“.
Чуйте разговора на Катя Василева.
Цвятко Кадийски за представянето на книгата за първия български ротарианец Събо Николов: "В САЩ, само 10 години след основаването на Ротари клуб, той става член на клуба доста преди появата на клуба през 30-те в България. Майка му е сред основателките на Евангелистката църква в Панагюрище. Събо се бори сам в живота, отива в Пловдив, после в..
Актрисата Каталин Старейшинска за пиесата "Малки красиви неща" в Театро: "Пиесата е съставена от документални истории от една анонимна рубрика, поета в 2010 от нов човек под името "Шугар". Отговорите са доста откровени, свързани са с лични истории и това прави пиесата доста достъпна, всеки би се припознал с нещо в нея. Историите текат на принципа..
Стефан Драгостинов за предстоящия спектакъл по случай годишнината на Драгостин фолк национал: "Създали сме 11 диска с фолклорни песни и инструментална музика с безброй турнета по цял свят. Песните са свързани с фолклорните традиции на много региони освен шопския, една от тях е родопската Рофинка. Марияна Павлова, най-ниският глас в света си дойде от..
Кауза за бебе със злокачествено заболяване събира на благотворителен фестивал , представен ни от Мая Цанева от "Безопасни детски площадки": "Ще бъдем в отоплената тента пред стадион "Академик" и ще съберем лепта от хората, за да може бебето да порасне. Там ще има и детска площадка на закрито. Много красиви и вкусни неща, изработени от доброволци...
"Душата ми е стон" е темата на поредната беседа на Бохемска София с герои Яворов и Лора: Става дума за последната им вечер заедно - 29 ноември 1913. Какъв е поводът за приятелската сбирка, на която семейство Яворови пристигат първи и какво се случва в тази фатална вечер след поредната сцена на ревност - в звуковия файл.
Валентина Петкова разказва за гостуванията си при Емил Димитров и съпругата му Мариета Гьошева в къщата им в Княжево. За „опитомяването“ на режисьора Николай Волев от половинката му Доротея и аристократичния им дом на ул. Кракра. За скромното битие на Светослав Лучников и жена му Стефка, побрали споделения си живот в стая и кухня на ул. Янтра. За..
Записите са от Националната научна конференция “С перо и меч за свобода и независимост”, която се организира от Дирекция на музеите в град Копривщица, Институт за исторически изследвания при Българска академия на науките и Софийски университет “Св. Климент Охридски”: Започваме с професор Вера Бонева от Унибит и нейните тези, свързани с..