Брейк денс битки ще ни върнат или пренесат в царството на хип-хоп културата по време на Парка феста, който е част от Sofia Summer Fest. Това предстои от петък до неделя (21-23 юли) в Южния парк II - зад музея "Земята и хората".
Две от най-добрите MC (ем-сита) в България ще си поделят сцената, за да „подпалят“ публиката, обещават организаторите.
Диджеите ще се развихрят в стила. А в работилниците по графити и стрийт арт ще участниците ще могат да създават и изразяват себе си през цветовете и формите.
Пред БНР-Радио София Веселин Манолов (▼) - президент на клуба по брейк „София сити брейкърс“, част от българската федерация по брейк, припомни четирите елемента на хип-хоп културата: графити, брейк денс, DJ-инг и MC.
Той с нетърпения очаква олимпиадата в Париж, където брейкът е включен в олимпийските спортове. И се похвали, че Българската федерация по брейк за момента се развива „перфектно“.
Имаме много талантливи деца, които играят добре и дори печелят награди зад граница, отбеляза Манолов.
Вечерта в петък ще завърши с класика – „Спящата красавица“, през призмата на хип-хоп танцьори.
В следващите дни ще има рисуване на скици и графити на винили за деца, ще има и състезание.
През цялото време ще функционира зона за релакс и базар.
В неделя ще има и чуждестранни гости като участници и жури. На 23 юли уъркшопите ще са в спорни зали, а не в Южния парк.
Чуйте целия разговор за още подробности.Коментатори във "Форум" тази седмица са политологът и юрист Лидия Даскалова, и журналистът, асистент към Института по балканистика на БАН Калоян Константинов. Заедно с водещия Лъчезар Христов, част от темите, които дискутираха днес, бяха: - Несистемните партии в българската политика – временна мода или устойчива тенденция -..
Наднормено замърсяване с азотен диоксид в София през 2024 г., отчитат от екологичното сдружение "За Земята". Те призовават за спешни мерки, тъй като новите годишни данни от измерванията на сдружението показват тенденцията да е дори към по-високи концентрации на замърсителя. В над 91% от точките в столицата, в които "За Земята“ проследява..
Българските компании трябва да бъдат насочени към зелените иновации, за да бъдат конкурентноспособни. Инициативата за това да идва от частния сектор, но държавата трябва да осигури нужните инструменти, за да подпомогне развитието на икономиката. Тези послания и изводи отправиха участници в кръглата маса "Мисия Зелени Иновации: Възможности за..
Кога парите могат да се превърнат във форма на изкуство? Защо българската иконопис може да бъде основа за поп-арт? Каква е разликата между изкуството на Хубен Черкелов и това на Деймиън Хърст? Как образите на Габриел Гарсия Маркес, Статуята на свободата или пък паметника на свободата – Шипка, се събират в общ контекст, благодарение на Хубен, който..
Преди дни от ГЕРБ внесоха в Народното събрание законопроект за брокерите на недвижими имоти. Той предвижда да бъде създаден Национален регистър, солени глоби за фалшиви обяви на недвижими имоти, задължителни обучения, както и всеки брокер да има досие, а всяка агенция – партида. Целта е да бъде предоставена публична информация за брокерите като..
45 училища от 34 населени места в цяла България ще станат част от випуск 2025/2027 на програмата “Училища за пример“ на фондация "Заедно в час" през месец юли. Участниците са рекорден брой, след като през 2024 г. беше разширен обхватът , включвайки 40 училища. Програмата подкрепя училищните екипи да усъвършенстват преподавателските си..
През следващия месец Федерацията по фелинология организира първата по рода си в България Международна изложба на котки. За два дни (17 и 18 май) София ще се превърне в столица на красотата, обаянието и любовта към животните. Ще се съберат най-елегантните и впечатляващи котки от целия свят, твърдят организаторите. Пред БНР-Радио София..