„В продължение на почти 10 години минавам почти всеки ден оттам и мога да кажа, че редовно възникват проблеми, редовно възникват възможности за инцидент и нищо почти не се е променило за толкова години – нелогичното поставяне на пешеходната пътека, прекалено тесните тротоари, неправилно паркирани автомобили, които принуждават гражданите да слизат на платното, което винаги създава опасност за възникване на инцидент, превишаване на ограничението за максимална скорост“, каза Ангел Златков.
Според него, в България съществува толерантност към извършителите на малки престъпления, без значение дали става дума за домашно насилие, движение по пътищата или корупция.
„Това е белег на нашето общество“, обясни той и добави, че що се отнася до пешеходната пътека на улиците „Гурко“ и „Шишман“ е добре тя да бъде удължена.
„В момента тя е направена само от едната страна. Най-честото нарушение е, че веднага след като я подминат шофьорите ускоряват, без въобще да се замислят, че по Закона за движение по пътищата, пешеходната пътека продължава нищо, че не е маркирана“, каза Ангел Златков.
Според него е необходимо още пешеходната пътека да бъде повдигната и да се постави маркировка за повишено внимание.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Поредна интересна теракота в гроб с кремация откриха археолозите от екипа на проф. д-р Людмил Вагалински (НАИМ-БАН) при спасителните разкопки в Западния некропол на Хераклея Синтика, съобщиха от Archaeologia Bulgarica. Бронзовата монета от ямата ориентира към погребение през III-I в. пр. Хр. Предстои уточняване на периода, след като монетата бъде..
На 26 юли, събота, с концерт в 19.30 ч. в парк “Ротонда“ ще бъде открит фестивалът “Лятно кино в Банкя: София-Запад Фест 2025“, съобщават от администрацията на столичния район Банкя. Мултимедийният концерт “Кино по ноти“ на Софийски духов оркестър (ОКИ – ДК “Искър“) с диригент маестро Юли Дамянов и гост-изпълнител Александра Александрова ще ни потопи..
През днешния ден ще бъде слънчево и отново горещо. Ще духа слаб вятър, предимно от изток. Максималните температури ще бъдат между 36° и 41°, в София – около 37°, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология. В планините ще бъде слънчево и топло. В следобедните часове над масивите от Западна и Централна България ще има купеста облачност,..
Повече от 20 екипа извършват текущи ремонти по пътните платна и тротоари в София - фрезоване, почистване и асфалтови дейности върху пътните настилки, както и обновяване на тротоарите, съобщиха от Столичната община. От днес започва ремонт на отделни неравности по основни и локални платна на бул. "Скобелев" в участъка от кръстовището "Петте..
Все по-често през летните месеци се отправяме на почивка и в чужбина. Важно е, когато я предприемаме, да сме организирани и предпазливи, защото винаги нещо може да се обърка. Една от защитите при пътуване извън страната е именно застраховката. Какво представлява и какво включва една такава полица, колко може да ни струва тя, какви са..
България е на 61-во място по щедрост в света, а българите са склонни да подценяват своята щедрост , сочи Световният доклад за дарителството ‘2025 (World Giving Report ‘2025) - представително проучване на британската фондация КАФ (CAF), което обхваща повече от 50 000 души в 101 държави. У нас Фондация BCause заедно с КАФ е..
Столичният общински съвет (СОС) малко изненадващо одобри доклада, с който се позволява завършването на бул. "Тодор Каблешков" . Той се внася за втори път за гласуване, като ресорната комисия по архитектура даде отрицателно становище по казуса. Според несъгласните със заложените изменения в подробния устройствен план, които ще позволят да се..