Менторството се прилага успешно в много измерения - образованието, кариерата или личностното развитие. Все повече от големите компании и част от университетите предлагат програми, с които да откриеш своя ментор. Той е от помощ за надграждане, съвети и идеи, които можем да приложим.
Пред Радио София Лилия Мерджанова от онлайн мрежата "Тук-Там" разкри, че целта на тяхната платформа е да инвестират 100 000 часа в България.
"Независимо къде се намираш – дали в България, дали в чужбина, да отделяш по един час като помагаш на млад човек. Представете си ефекта от това 100 000 българи да отделят по един час като помагат на млади хора и бъдат ментори", каза Лилия Мерджанова.
Тя добави, че т.нар. "бъдита" могат да отбележат в онлайн платформата кога са свободни и кога могат да помагат. По този начин търсещите менторство младежи могат лесно да се ориентират, когато търсят своя ментор. Изключително важно е "бъдито" да бъде приятел с младия човек, на когото помага, каза Мерджанова.
"Важно е в ключовите етапи в живота на човек да имаш към кого да се обърнеш и да попиташ правилните въпроси. Завършвайки гимназия, когато ти предстои избор на университет или специалност, е много важно да имаш достъп до специалисти в дадена сфера, които могат да ти разкажат за професиите", допълни Лилия Мерджанова.
Тя добави, че в платформата има и "бъдита" от различни компании, така че всеки може да се възползва от менторството им.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
В средата на седмицата коментаторите Елена Дариева и Светослав Живков разговаряха по темите: Управление във време на демокрация . Избори. "Референдумите не са лек за всякакъв случай. Но стават за "дъвка" на популисти." Особености на национални и местни допитвания – финансиране, изисквания за избирателите, провеждане. Социологическите проучвания..
В присъствието на журналисти днес бяха разяснени част от проблемите за бранша на автоинструкторите, обучаващи нови водачи на моторни превозни средства (МПС). По думите на председателя на "Българско обединение на шофьорите" Христо Радков , вината за неправоспособните шофьори на пътя пада върху обучаващите ги, когато изпитът пред..
Заради проточилия се основен ремонт на Театър София , актьорите от трупата му продължават да изнасят представления от своята програма на други столични сцени – във Военния театър, "Сълза и смях", " Théatro отсам канала", в Младежкия театър "Николай Бинев". Надеждите и очакванията и на състава на театъра, и на почитателите на Мелпомена, са..
Вдъхновена от шедьовъра на Луис Карол "Алиса в страната на чудесата“, режисьорът и хореограф Анна Пампулова създаде своя сценична интерпретация на любимата на много поколения книга. Премиерните дати на танцовия спектакъл на Балет "Арабеск" са на 21.02.2025 г. и 1.03.2025 г. в Националния музикален театър "Стефан Македонски". Музиката е на композитора..
Заложеното в проектобюджета не отговаря на исканията и очакванията от страна на КНСБ за ръст на възнагражденията в обществения сектор . Заложените 5% биха покрили само инфлацията. Това коментира пред БНР-Радио София Петър Мишев , икономически анализатор в Института за социални и синдикални изследвания и обучения към КНСБ. Той..
Фестивалът “Възможното образование“ се завръща с пълно издание от 2020 година насам, в Червената къща, а фокусът му е върху човеколюбивите образователни практики от България. За образованието, но не за невъзможните, а напълно обозрими, нови и съвсем възможни хоризонти, които се откриват пред него, е акцентът на разговора с Нели..
Нова наредба за здравословно хранене на учениците предлага за обществено обсъждане Министерството на здравеопазването. Сега действащата е от 2009 г. През 2018 г. специалистите са преработили Наредбата за физиологичните норми и това налага промени в други документи, свързани с храненето на деца в ясли, градини и в училищна възраст...