Инж. Алекси Кесяков започва своят 6-и мандат като кмет на Община Челопеч, след като през октомври спечели доверието на близо 65% от съгражданите си.
Предлагаме ви разговор за приоритетите през настоящия мандат, за спешните задачи, които стоят на дневен ред и за развитието на малката община през следващите години.
Кметът споделя, че за 20 години управление са свършени доста неща. Но особено се гордее с това:
„Гордея се, че успяхме да превърнем Община Челопеч в едно приветливо място, желано от много хора като място на живеене, техен дом. Има голям интерес към това, което подсказва, че сме се справили.“
Инж. Кесяков и допълни ,че екипът му също се е доказал в своята работа през годините.
„Няма нещо, което да сме искали, но да извършим припряно преди изборите, защото това не е моята визитка, нито моят начин на работа. Така или иначе има доста проекти, които предстоят и са планирани през последните години“, изтъкна той.
Един от проектите, за които Община Челопеч ще отдели време и средства, е довършване на поземната инфраструктура. Проектът е към своя край, но за стопроцентовата му реализация са нужни още време и усилия, посочи инж. Кесяков.
Един от новите проекти заложени в Стратегията за развитието на Общината е разширяване на жилищната зона с амбицията да се построи един нов квартал.
„Много разчитаме да успеем да изградим индустриална зона и селскостопанска такава за развитие на местното земеделие и животновъдство, а индустриалната е необходима заради самото местоположение на Общината, основно свързана с рудодобива.
Но там където има рудодобив, има и край и трябва да мислим какво ще правим, когато подземните богатства намалеят дотолкова, че вече не е икономически изгодно да бъдат разработвани“, подчерта кметът Алекси Керяков.
Едно условие към инвеститорите, които се надяваме да привлечем, е да развиваме нискоемисионни и високотехнологични инвестиции.
"Имаме малко хора, но за сметка на това добре подготвени и образовани", увери той.
Още за приоритетите и най-важните задачи, които стоят пред кметското ръководство, чуйте в разговора на Невена Николова.
Пренасяме се в света на Захарий Зограф - един от прочутите майстори иконописци от периода на Българското Възраждане. Личност, която полага основите на светското изобразително изкуство у нас. Прави го с безспорния си талант, проникновение, със смайващи изкусност и изразителност на образите. Неговият характер и житейски събития обаче продължават да..
Стара София в спомени от Златния фонд на БНР, записани от актьори. Както и записки на софиянци. Началото е с дошлата в столицата от Пазарджик г-жа Рада Киркович, след нея слушаме спомени на Христо Златарев. Разбира се, не пропускаме и тези на Михаил Тенев, Тодор Влайков, Иван Вазов и Елисавета Багряна. Какво е мислел Дондуков за джамиите и какво е..
Световният бас и дипломиран академичен художник се заглежда в Анна-Мария още когато е ученичка в балетното училище и танцува малки роли в операта. Но изчаква осем години да порасне, за да я покани на среща. Така започва любовната история между Никола Гюзелев и съпругата му. Не им достига по-малко от месец, за да отпразнуват 30-ата годишнина..
Колко често необвързаните българи излизат на реални срещи? Проучване на българска мачмейкинг платформа, обхващащо над 5000 необвързани мъже и жени на възраст между 25 и 45 години, разкрива интересни, но и малко обезкуражаващи тенденции. Повече от Радослава Карамихалева, мачмейкър: "При нас срещите се случват на живо. Задаваме въпроси, от които..
Подари любов на българските баби и дядовци за Коледа с фондация " Дари храна, дари любов ". Как - разказват доброволците Галена Ганчева и Димитър Костадинов: "От самото начало познавам една от основателките на фондацията и нямаше как да устоя да не се включа. Учехме се в хода на случващото се. Доброто е заразно, цялото нещо ни сближи." (Галена) И..
Как България попадна в книгата на Гинес с нов рекорд, поставен в София Нов световен рекорд беше поставен в София преди броени дни. 440 човека играха едновременно през смартфоните си една от най-старите видео игри в историята на човечеството – играта Понг. Това се случи по време на гейминг събитието GAME ON на 24 ноември, в което се включиха някои от..
Националният военноисторически музей кани всеки уикенд на коледна образователна игра „Мисия разузнавач – Спаси Коледа“ за седма поредна година. Подробностите от Славея Сурчева, връзки с обществеността НВИМ: "Коледният дух завладя екипа на музея - играта е изключително любопитна. Тя е за групи ученици и за семейства. Продължава около час и половина,..