Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Водоснабдяването прекъсва в кв. "Христо Ботев" и части от ж.к. "Студентски град" и в.з. Малинова долина - Герена

Снимка: Георги Нейков

На 30 ноември (четвъртък) във връзка с извършване на строително-ремонтни работи, от „Софийска вода“ предупреждават, че се налага спиране на водоподаването от 9:00 до 17:00 часа в района на кв. "Христо Ботев".

При продължителност на строително-ремонтните дейности над 12 часа ще бъде осигурено алтернативно водоснабдяване с водоноска на ул. 514 - на кръстовището с ул. 520.

Извършване на строително-ремонтни работи по бул. „Г. М. Димитров“, ж.к. „Студентски град“ налага спиране на водоподаването от 9:30 до 19:30 часа в района на:

  • ул. „Проф. Георги Брадистилов“ от ул. „Иван Багрянов“ до ул. „Росарио“
  • ул. „Росарио“ от ул. „Баку“ до ул. „Проф. Георги Брадистилов“
  • ул. „Проф. Боян Каменов“ от ул. „Никола Габровски“ до ул. „Проф. Харалампи Попйорданов“
  • ул. „Иван Багрянов“ от ул. „Проф. Боян Каменов“ до бул. „Св. Климент Охридски“
  • бл. 6, бл. 6А и Столична библиотека – филиал студентски.

При продължителност на строително-ремонтните дейности над 12 часа ще бъде осигурено алтернативно водоснабдяване с водоноска на ул. „Проф. Георги Брадистилов“, пред бл. 5.

Заради ремонт уличен водопровод по ул. „Бистришко шосе“, в.з. Малинова долина - Герена се налага спиране на водоподаването от 9:30 до 21:30 часа в района на:

  • в.з. Малинов долина – Герена, ул. „Бистришко шосе“, ул. „Бука“, ул. „Башлийски езера“, ул. „Река Ведена“, ул. „Тичино“, ул. „Върла река“, ул. „Трилистник“, ул. „Полски бряст“, ул. „Зефир“, ул. „Бяла река“, ул. „Широки път“ и к-с „Белвали“. Повече за „Софийска вода“:

При продължителност на строително-ремонтните дейности над 12 часа ще бъде осигурено алтернативно водоснабдяване с водоноска на ул. „Соколна“ на кръстовището с ул. „Башлийски езера“.

По публикацията работи: Георги Нейков


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

От 1 септември салоните за красота спират работа с гел лакове за нокти, съдържащи TPO

От 1 септември Европейският съюз въвежда забрана за химическото вещество Trimethylbenzoyl diphenylphosphine oxide (TPO), използвано в повечето гел лакове за нокти – един от най-популярните козметични продукти сред хиляди момичета и жени. Според последните изследвания TPO може да представлява сериозна заплаха за здравето, включително риск от рак...

публикувано на 06.08.25 в 17:52

Намаляват обявите за работа във всички сектори

Обявите за работа в България продължават да намаляват, както на месечна база, така и на годишна, отчита месечният анализ на една от големите HR компании и кариерен сайт у нас. През месец юли е регистриран спад от 12% или над 5000 предложения по-малко спрямо юни. На годишна база обявите за работа също намаляват, като през юли 2025 г. той е -7% спрямо..

публикувано на 06.08.25 в 15:48
Васил Терзиев

Скоро още 42 столични училища трябва да преминат на едносменно обучение

В близко време още 42 столични училища трябва да преминат на едносменен режим на обучение, каза пред журналисти столичният кмет Васил Терзиев, който присъства на символичната първа копка на нов корпус в 143-то Основно училище "Георги Бенковски". В столицата 110 училища са на едносменен режим, 42 са преминали частично на едносменен режим, а 23 все още..

публикувано на 06.08.25 в 15:34

Александра Полежанова - Ally, с нова песен, вдъхновена от Мими Николова

Чуйте повече в разговора на Лили Големинова в звуковия файл .

публикувано на 06.08.25 в 15:12

Спаси София: Държавните имоти с отпаднала необходимост са възможност за София

С призив към държавата да се спре безразборната продажба на имоти с обществена стойност и прехвърляне на тези имоти към Столичната община, се обърнаха общински съветници от групата "Спаси София“ в Столичния общински съвет. Те настояха и за прозрачен механизъм за координация между държавните институции и местната власт при решаването на въпроси,..

публикувано на 06.08.25 в 14:57

За месец са проверени 570 собственици на кучета в софийски паркове

През изминалия юли екипи на Столичния инспекторат са проверили над 570 собственици на кучета в паркове, градини и други обществени пространства на Столичната община. Съставени са 36 акта на собственици на кучета за установени нарушения. Проверките се извършват в часовете до 9.30 ч. и след 18.00 ч . , като някои от тях са в екип със служители..

публикувано на 06.08.25 в 14:10