Пред Радио София те споделиха защо са избрали специалността и какво ги привлича в нея.
Катрин Дишева обича да пише, затова избира журналистиката.
„Аз пиша художествена литература и така да се каже мислех, че ще се прецакам с Българска филология, че ще намразя литературата заради тази специалност, реших да е нещо близко до нея и записах „Журналистика“, за което много се радвам, защото журналистиката обхваща толкова много сфери и можеш да научиш толкова неща от нея, че в последствие много ми хареса и като специалност, и като професия“, сподели Катрин.
За Славяна Сечкова изборът да учи „Журналистика“ е изненадал и самата нея.
„Взех спонтанно решение. Обикновено доста премислям нещата дълго преди това. Журналистиката дойде много неочаквано и аз реших да последвам този импулс. Обяснявам си го с това, че не съм човек на рутината. Трудно мога да си представя, че бих се занимавала само с едно единствено нещо и вероятно това ме е привлякло. Журналистиката дава възможност да се срещаш с различни хора, да минеш през най-различни теми. Сега, когато профилирам „Култура“, откривам това разнообразие, приближава ме до изкуството, което е моя страст“, каза Славяна.
При Александър изборът не е спонтанен. Той се е насочил към журналистиката още в гимназията.
„Занимавах се с писане в различни ежедневници, седмичници и информационни сайтове. Пътят ми вече беше предопределен да запиша „Журналистика“, но не защото трябва, а защото искам. Смятам, че образованието в България е подценено от много хора и недооценено. Ние можем да вземем много повече от това, което университета ни дава, стига да искаме. Стига да си намираме допълнителна литература, да си поставяме допълнителни задачи, защото никой преподавател не може да ти даде това, което ти сам можеш да поискаш и да вземеш. Така видях във Факултета по „Журналистика“ едно огромно разнообразие“, обясни Александър.
Споделят, че журналистиката е отговорност. Според тях съвсем скоро печатните медии може да изчезнат, тъй като са заменени от онлайн журналистиката.
Смятат, че социалните медии не могат да бъдат достоверен източник на информация, защото при тях липсва редакционна политика. Информацията там не е проверена и хората не трябва да й се доверяват.
Пред Радио София Катрин Дишева представи и дебютната си книга „Лунно цвете“, и даде първото си импровизирано интервю пред колегата си Славяна Сечкова.
Подробности за избора да станеш журналист, можете да чуете в звуковия файл.
Кръгла маса за подкрепа на оцелели от домашно насилие чрез предприемачество ще се проведе днес (12 декември), от 18.00 часа в Софийския университет „Свети Климент Охридски“. Организатор е ThinkYoung в рамките на проекта EASE. Целта на проекта е да предостави възможност на експерти, изследователи и лидери на гражданското общество да споделят..
Тази есен излезе от печат автобиографичната книга на волейболиста Владимир Николов „Високо“ . Съавтор на книгата е журналистът Виолета Цветкова , на която видният спортист разказва важни моменти от живота си. “Нейната заслуга е изключително голяма“, казва той. Идеята за книгата се заражда след бенефиса през 2016 г. , когато в разговор със съпругата..
EduKartGO е образователен проект, който съчетава образованието и електрическата мобилност в интерактивна платформа за обучение. Програмата предлага възможност на ученици от 8-ми до 12-ти клас да сглобят електрически картинг от нулата. По време на процеса участниците усвояват основни умения в областта на науката, технологиите, инженерството,..
Вълшебството на Коледа ще донесе Вокална група "Радиодеца" на своето Коледно матине на 14 декември, събота, от 11.00 ч. в Първо студио на БНР. Под диригентството на Илина Тодорова ще прозвучат любими коледни детски песни. Водеща ще бъде актрисата Гергана Цакова. Заедно с обичани мелодии, в концерта ще прозвучат две популярни детски песни от..
Кои жилища се ремонтират по-лесно - новото строителство, което има нужда от довършителни работи или старите апартаменти, които в много случаи имат нужда от подмяна на ВиК и електрическите инсталации, но пък строителите казват, че са по-качествено изградени отговорите на тези въпроси дава Иво Касев , собственик на строителна фирма, който беше в ефира на..
На 12 декември православната църква чества свети Спиридон, епископ Тримитунтски, чудотворец. Той e един от великите светители и чудотворци на IV век. Свети Спиридон е роден на остров Кипър по време на царуването на Константин Велики. Станал епископ в кипърския град Тримитунт, участвал в първия вселенски събор в Никея. Според житието му, изхранвал..
Потърпевшите от некачествени ремонти съветват да се доверяваме само на препоръчани от близки хора майстори. Такива, чиято работа познават и могат да гарантират за изпълнението. В противен случай рисковете са да наемем хора за ремонт на ремонта. Ако сте решили да правите ремонта си сами, има строители, които предлагат консултация и точен план, който..