Даниел Ненчев за наградата на Христо Грозев за Човек на годината:
"Неприятно ми бе да взема наградата, а не самият Грозев, който е преследван от убийците на Политковская. Грозев е бягащият човек. В България, според Евростат, 40% от хората не вярват, че Русия е отговорна за вероломната война в Украйна. Проблемът е свързан с исторически натрупвания, с функционална неграмотност.
Искам да активирам радарите на тези хора към съдбите на страдащите. На територията на България те са 14 хиляди. Разследванията на Грозев и Белингкат са чрез данни в глобалната мрежа. Отравянето на Навални, свалянето на малайзийския самолет са такива примери. Филмът за Навални разказва за разговора на Навални и Грозев с убийците му. Това е най-яркото журналистическо разследване на 21 век.
Преди работата с данни не са били толкова важни в работата на журналиста. Хората, от които Грозев получава информация са свободни. Истината на преден план заплашва живота му. Той е Рицар на истината - журналистика, която служи на хората. Понякога в радиото казваме истина, която хората не са готови да чуят. Грозев е истински инфлуенсър - на въпрос дали се страхува от изпратените по него убийци, отговорът му е: "въпросът е да избягвам опасностите, за да продължа да се занимавам по-дълго с това."
Грозев не може да е в родината си. Не съм броил негативните коментари. Моята акция бе с плакат с Грозев в телефон - с червена и зелена слушалка. Червената - арестувай, вдясно - награди. В градска среда резултатът е 50:50. В Дома на Киното е почти изцяло "награди". В неделя 17 декември, от 15 ч. хората могат да видят документалните филми по проекта "Бягащият човек", част от който бе и плакатът."
Съвременният начин на живот, социалните мрежи наложиха своето влияние върху културата на мъжете, върху желанието им да изглеждат по определен начин. Как точно стремежът към определена визия или ритъм на живот се отразява на нивата на тъй важния за мъжете тестостерон? Основният мъжки полов хормон играе ключова роля за здравето и доброто..
Председателят на парламентарната социална комисия Деница Сачева обяви , че смята да предложи законови промени, чрез които родителите на ученици от 8 до 12-годишна възраст да имат право на гъвкаво работно време през лятната ваканция . В предаването "Ритъмът на столицата" събеседник по темата бе Стефка Танчева, HR експерт и член на УС на..
Районната администрация на район "Кремиковци" официално е уведомена с писмо от Регионалната инспекция по околната среда и водите (РИОСВ) относно заявено инвестиционно намерение за изграждане на кариера за добив и обработка на строителни материали от находище "Локорско. Теренът, определен за концесия, се намира в непосредствена близост..
Проектът "Фотоработилница 66" учи деца бежанци на фотографски умения и универсален език, чрез който да общуват със света, споделяйки му своите истории.Идеята за проекта е на фотографа Михаела Вачева, която през по-голямата част от годината живее е работи в САЩ. Идеята да бъде полезна на децата бежанци се заражда през 2020 г. Нейната майка..
Лятната Старт академия в кв. "Факултета" се проведе за девета поредна година. Събитието беше организирано от фондация “Старт Академия София“, основана от Милена Димитрова и Елица Тодорова – възпитаници на програма “Нов път в преподаването“ на фондация “Заедно в час“. Тазгодишното издание се състоя от 7 до 25 юли в Център МИР на фондация..
Извънредно заседание на Комисията по здравеопазване в СОС ще се проведе на 25 август по инициатива на общинския съветник от "Спаси София" Борис Бонев. По време на събранието ще бъде изслушан директорът на Пета градска болница във връзка с излезли в публичното пространство скандални данни за корупция. "Здравеопазването е един от секторите, в които..
Движението при километър 127 на автомагистрала "Тракия" в посока Бургас е затруднено поради верижна катастрофа. Движението се осъществява в изпреварващата лента на магистралата, съобщава БГНЕС. Инцидентът е станал малко след 7.30 часа. Ударили са се 4 ТИР-а. Причината за катастрофата е неспазване на дистанция, информира bTV, позовавайки се на..