Елица Наумова е от Троян, живее в Пловдив, но преди дни беше първото ѝ гостуване в предаването “Добър вечер, София“, където представи своите песни.
“Музиката е част от живота ми още от дете. Сякаш това - да създавам, е като мой призив. Усещам, че го правя с лекота. Много неща ме вдъхновяват, обичам да изразявам сърцето си. Всъщност музиката, която правя, е израз на растежа ми в годините и времето и все се надявам някой да открие в нея частица за себе си – насърчение, вяра, утеха, или всичко онова, което музиката носи като емоция и преживявания“, сподели тя.
Музиката и текстовете на песните си Елица създава сама, но признава:
„Не бих казала, че съм толкова музикално грамотна, просто имам вдъхновение. За мен това е дарба, но е лична отговорност как човек я развива. Разбира се, аз съм на своето ниво на развитие, усещам, че мога да го правя – когато имам идея, просто включвам рекордера, записвам, отивам студиото, намирам моите приятели, които са много талантливи хора, с тях работя и осъществяваме идеите“.
Разкрива, че всяка песен има различен път – някои стават веднага, други отнемат години, но е важно да носят и изразяват посланието, което певицата иска да предаде.
За песента, която представи в ефир - "Ellie`s Blues goes wild", разказва, че е нейната победа над тъгата, защото се ражда в момент на преживян труден момент.
"Дори без да я пишем някъде, я изразихме веднага – пуснахме записа в студиото и импровизирахме", поясни певицата.
Друга нейна песен, която е посветена на вярата й е "God Is Good".
За всяка песен, работи с различен екип от хора, които са и нейни приятели.
“Вярвам, че с приятели можеш да създаваш истински неща с отношение. За мен е важно да имаме сходни виждания за нещата“, категорична е Елица Наумова.
Още за нейната музика, творческите ѝ търсения и пътя на вярата, по който върви, чуйте от разговора на Роман и Яна в звуковия файл.
Стефан Драгостинов за предстоящия спектакъл по случай годишнината на Драгостин фолк национал: "Създали сме 11 диска с фолклорни песни и инструментална музика с безброй турнета по цял свят. Песните са свързани с фолклорните традиции на много региони освен шопския, една от тях е родопската Рофинка. Марияна Павлова, най-ниският глас в света си дойде от..
Кауза за бебе със злокачествено заболяване събира на благотворителен фестивал , представен ни от Мая Цанева от "Безопасни детски площадки": "Ще бъдем в отоплената тента пред стадион "Академик" и ще съберем лепта от хората, за да може бебето да порасне. Там ще има и детска площадка на закрито. Много красиви и вкусни неща, изработени от доброволци...
"Душата ми е стон" е темата на поредната беседа на Бохемска София с герои Яворов и Лора: Става дума за последната им вечер заедно - 29 ноември 1913. Какъв е поводът за приятелската сбирка, на която семейство Яворови пристигат първи и какво се случва в тази фатална вечер след поредната сцена на ревност - в звуковия файл.
Валентина Петкова разказва за гостуванията си при Емил Димитров и съпругата му Мариета Гьошева в къщата им в Княжево. За „опитомяването“ на режисьора Николай Волев от половинката му Доротея и аристократичния им дом на ул. Кракра. За скромното битие на Светослав Лучников и жена му Стефка, побрали споделения си живот в стая и кухня на ул. Янтра. За..
Записите са от Националната научна конференция “С перо и меч за свобода и независимост”, която се организира от Дирекция на музеите в град Копривщица, Институт за исторически изследвания при Българска академия на науките и Софийски университет “Св. Климент Охридски”: Започваме с професор Вера Бонева от Унибит и нейните тези, свързани с..
„О(б)твързан“ – премиера в Театър Възраждане – Тери Фишър, режисьор на спектакъла и част от трупата на театъра: "Изключително умна комедия с много прости средства. За героя не е лесно, той е над нещата, колебанията му го спират. Предизвикателство е да не се плузгаш по повърхността. Опитали сме се да уцелим театралния език, съчетание на танц и текст,..
Покана за София дръм фест от Боян „Бонзи“ Георгиев – барабанист и организатор на фестивала: "Това е единственото ежегодно барабанно събитие. Барабанния ни уъркшоп се казва клиника - пет различни за един ден. Пръв ще е един 16-годишен бъдещ Дейв Уекъл. Всеки, който е бил на барабанна клиника знае, че се води разговор между свирещия и публиката,..