Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Продай си идеята, че струваш повече

Да си скромен не е ОК, твърди Дафина Дамянова, треньор по продажби и организационен психолог

Снимка: myjobistosell.com

Страхът от провал е това, което най-много ни пречи, за да постигнем целите си и да правим стъпки напред в развитието си. 
Чрез своя You tube канал: My job is to sell Дафина Дамянова стига до максимален брой хора, за да ги окуражи и да им помогне със съвети по пътя към сбъдване на мечтите им.

"Продай на себе си: Идеята, че струваш повече и заслужаваш повече" е името на нейната книга. Там тя споделя личния си опит и прилага примери, в които поведенческите модели работят против човек, както и начини за тяхното трансформиране.

"Първата продажба е най-трудната, която трябва да направим - това е да продадем на себе си идеята, че струваме повече и заслужаваме повече. И всъщност тези от нас, които са на повечко години, по време на социализма нямахме възможност да учим това: как да искаме повече и да заслужаваме повече, защото нямаше такава възможност. Това беше единствено и само за богоизбраните", казва Дафина Дамянова. 

Останалите две продажби, за които тя говори и в книгата си, са: умението да продадем себе си и да продадем някаква стока или продукт.

Дафина Дамянова е треньор по продажби, организационен психолог и дългогодишен експерт по управление на човешките ресурси.

"Първо трябва да имаме нивото на професионална компетентност, разбира се. Защото има два вида хора: единият вид, това са хора, които са се научили да се продават много добре, но нямат никакво ниво на професионална компетентност. В последно време имам наблюдения, че мързелът много се увеличава като процент в нашето ежедневие", споделя коучът. Тя допълва още, че другото ключово умение за успеха е да можем да продадем идеите си.

"Това да си скромен не е ОК", казва още Дафина Дамянова. Според нея скромността е непотребно наследство от времето на социализма.

Повече за продаването на себе си чуйте в звуковия файл.

По публикацията работи: Мария Бояджиева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Движението по бул. "Ломско шосе" вече е пуснато

На 9 август 2025 г. започна ремонтът на участък от бул. "Ломско шосе". Заради тези дейности беше забранено движението по участък от булеварда – между ул. “107” до бензиностанция "ЕКО" при ул. "Васил Левски" (моста при жп линията в ж.к. “Обеля“). Движението обаче вече е пуснато - посочи репортерът на БНР - Радио София, Надежда Герова . “Намирам се на..

публикувано на 12.08.25 в 17:54

От Инициативата "Реките на София" търсят доброволци

Инициативата "Реките на София" кани всеки, който има желание да стане активен участник в трансформацията на Софийските реки, да се включи в подготовката на фестивала. Поредното шесто издание на фестивала ще се проведе в столицата от 25 август до 1 септември. Доброволците имат за задача да оказват съдействие с всичко - от подготовка на терен,..

публикувано на 12.08.25 в 16:48
Иво Емануилов

Гарантират ли новите правила на ЕС етичното използване на изкуствения интелект?

От 2 август 2025 г. в Европейския съюз влязоха в сила нови правила за разработване и използване на модели с изкуствен интелект с общо предназначение (ИИОП) – технологии, които стоят в основата на системи като ChatGPT, Gemini, Copilot и други генеративни AI решения.  “На първо място е добре да обясним какво всъщност се крие зад това..

публикувано на 12.08.25 в 16:28
Кирил Григоров - киберспециалист

Кирил Григоров: Огромни масиви от лични данни се завъртат в публичното пространство

Напоследък станаха много чести случаите, в които хора, които не са теглили приложението Телеграм се оказаха със създадени профили там, за които дори не подозират. Какво ново трябва да знаем за киберсигурността и кибер света?“Подобен тип фалшиви профили или кражба на профили се случва и в други приложения - Viber, WhatsApp и други. Основният..

публикувано на 12.08.25 в 15:21

Васил Терзиев: Нова зелена растителност ще бъде засадена в най-уязвимите точки на столицата

Нова зелена растителност ще бъде засадена в най-уязвимите точки на столицата, съобщава кметът Васил Терзиев. Повече зеленина се предвижда да има в „Младост 2“, „Обеля 2“ и по ключови булеварди в града.  Сред проектите, по които се работи в общината, има и по-нестандартни предложения, като „мобилна горичка“ в Северния парк и вертикална градина на..

публикувано на 12.08.25 в 13:43

В Националния археологически музей откриват втора изложба този месец

В разгара на този археологичен сезон, на 5 август в Националния археологически институт и музей към БАН се състоя откриването на изложбата "С една глава по-висока" , която бе представена от екипа на проф. д-р Людмил Вагалински. В рамките на изложбата за първи път беше показана напълно реставрираната антична мраморна статуя в човешки ръст,..

публикувано на 12.08.25 в 13:20
Снимки: Столична библиотека

Бусовете на Столичната библиотека продължават да гостуват на софийски паркове

До първата неделя на септември продължава 11-ото издание на традиционната културно-образователна кампания на Столичната библиотека за насърчаване на четенето. Библиобусите на кампанията вече са достатъчно познати и чакани в софийските паркове. Креативният формат вече е утвърден и гражданите знаят какво да очакват. В турнето на „Зелени..

публикувано на 12.08.25 в 12:55