Благотворителната инициатива "3330 топли обяда", чрез която в рамките на три месеца ще се раздава топла храна на нуждаещи се, стартира утре в 12 часа в София. До 30 март всяка събота доброволци ще раздават храна на хора, изпаднали в затруднение. Мястото, на което ще бъде разположен пунктът, е квартал "Лозенец", ул. "Ахр. Йордан Миланов", спирка "Вишнева".
Досега сме раздали 24 хил. обяда, отбеляза пред БНР Даниел Капсъзов, организатор на инициативата.
"На тези обеди идват хора, които са бивши треньори, спортисти, хора – интелектуалци на отминалото време. Явно, че държавата не може да им помогне с всичко. Хубаво е да протягаме ръка на хора, които са изпаднали в нужда и беда", каза той.
По думите му всичко се прави на доброволчески начала. Има смисъл да се помага, категоричен е Капсъзов. Според него всичко това е в името на бъдещето, на живота, на доброто. Той отбеляза, че българинът по принцип помага:
"С благотворителността искам да покажем, че сами можем да се оправим и да повярваме в себе си, че ние сами можем да си разрешим проблемите, а не да чакаме на някой да ни ги разреши. Това е най-важното нещо на благотворителността – да протегнеш ръка на един човек, да му помогнеш и да му създадеш условия той сам да си помогне. Не е въпросът само да ги нахраним хората".
Какви други благотворителни събития ще организират – чуйте в интервюто с Даниел Капсъзов в звуковия файл.
Вижте още:
Днес "Радиокафе" гостува на Община Цариброд – Република Сърбия. Какви ще бъдат предизвикателствата пред българите, които живеят тук през новата година? Това е поредното съвместно предаване на Радио Телевизия Цариброд и Радио София. Зоран Джуров – Председател на Общински съвет Цариброд е първият ни събеседник: "Глобално нещата не са се..
На 25 януари 2025 година, Българско национално радио отбелязва 90 години от издаването на Указ номер 25, подписан от Цар Борис III. С тази наредба-закон радиоразпръскването в България става държавна собственост. Тази дата се възприема за начало на професионалното радио в България: Историята на българското радио обаче се заражда и оформя още..
Разговорът е с Анатолия Тодорова - уредник в Историческия музей “Свищов” и член на УС на Международна фондация “Алеко Константинов”: "Няма друг българския писател, останал с малкото си име, като наш съвременник и приятел. По неговото време Свищов е градът на първите неща. Гражданите в ежедневието си се радват на балове, приеми. Парите са се влагали..
Легендарният поборник, войводата Филип Тотю е имал богат и вълнуващ любовен живот, въпреки строгите правила за хайдутина - да не прескача дувари и да не ходи по жени, нито своя, нито чужда. Точно тях Филип Тотю не спазвал. Той имал три съпруги, съдили са го за двуженство, с последната си жена се събира, когато той е на 65, а тя - на 29...
Националната галерия „Квадрат 500“ представя 21 графични листа на Пикасо, тематично свързани с негови и на други автори литературни текстове, с лични преживявания и прозрения. Подробностите - от Калин Николов, уредник на фонд „Чуждестранна графика“:
Нели Симеонова, изпълнителен директор на компания „Антарта“ за възобновяването на производството на оригиналната българска космическа храна. Техният партньор, Институтът по криобиология и хранителни технологии трети в света е произвеждал космическа храна, а екипът на "Антарта" предлага висококачествени продукти за кратки и дълги пътувания в Космоса,..
С Йордан Радичков, внук на Йордан Радичков говорим за инициативата "Януари - месец на Радичков" която тази година е в Антарктика! Още в края на тази година всички издания на българския писател ще бъдат изпратени в библиотеката на нашата експедиция там: Благодарение на българската мисия в Антарктика и проф. Христо Пимпирев, новите издания с истории..