Поредната 11-а Рекламна академия в НБУ ще се проведе от 19 до 23 февруари. Петдневното събитие е тристранен проект на висшето училище, Българската асоциация на рекламодателите и Българската асоциация на комуникационните агенции.
Инициативата се провежда под мотото "Практиката е най-добрият учител" и обединява в реализацията на общи учебни проекти студенти и доказани практикуващи експерти от целия рекламен и комуникационен сектор в България.
„Рекламна академия“ е наложил се във времето иновативен за българското образование формат на сътрудничество между университет и реалния бизнес, като участниците работят по казуси от практиката. Академията не просто предоставя знания и умения, но и възпроизвежда взаимоотношенията рекламодател – рекламна агенция в забавен и полезен формат, в който участниците преминават през всички стъпки на рекламния процес – от заданието и разработването на комуникационна стратегия до производство на творческите продукти.
"Най-лесният начин студентите да могат да възприемат и да запомнят е през метода учене чрез правене. Академията дава възможност на студентите в рамките на една седмица да изпробват в практиката придобитите знания в по време на своето образование, отбеляза пред БНР-Радио София гл. ас. д-р Даниела Кадийска от департамент "Кино, реклама и шоубизнес" в НБУ.
Записаните в Академията млади хора се срещат с нови хора (работят в екипи от 10 души) и могат да развият умението си да анализират, да гледат критично на нещата. Освен всичко друго, могат да получат и предложение за работа от менторите или представители на бизнеса.
"Ако креативността е сърцето на рекламната дейност, може би младите хора са мостът към бъдещето със своите свежи идеи – те са много по-близко до новото поколение аудитория, която преследват брандовете", каза още Кадийска.
По думите на Илияна Николова - студентка 4-ти курс в НБУ, бакалавърска програма „Реклама“, участник в миналогодишното, а и в настоящото издание, и брандовете, и младите хора трябва да са по-смели, нестандартни и креативни, за да бъдат по-успешни в целите си.
Чуйте разговора на Катя Василева.
44 елемента, вписани в периода 2008-2024 г. в националната Представителна листа на нематериалното културно наследство, са показани в експозицията "Живи човешки съкровища – България" в Зала 2 под купола на Ларгото . Автори са чл. кор. проф. д. изк. Мила Сантова, д-р Милена Любенова и арх. Мирелла Кафкова (ИЕФЕМ – БАН)...
Над 4 хиляди нови доброволци са участвали в инициативите, които са представяни на платформата на TimeHeroes през тази година. Отношението към този сектор е все по-позитивно, хората все по-често се въвличат в мисии. Успешно са проведени близо 235 доброволчески инициативи за подпомагане на всякакви хора, животни и дейности. Всичко това се..
На открита дискусия в Столичната община ще бъдат обсъдени проблемите с бездомните хора, с акцент върху онези с психични заболявания. В 11.00 ч. експерти от МЗ, МТСП, МВР, СДВР, ЦСМП, Фонд "Социална закрила“ и водещи психиатри ще обсъдят текущото състояние и капацитет на кризисните центрове в София. Проблемите на психично болните бездомни..
"Коледа, Коледа..." е традиционният празничен концерт, с който Биг бендът на БНР и диригентът Антони Дончев ще донесат музикално настроение на 19 декември от 19.00ч. в Първо студио на Радиото . В концерта ще участват и малките певци от ВГ "Радиодеца" и диригентът Илина Тодорова, които ще изпълнят любимите коледни песни „Вятърът..
Днес ще преобладава слънчево време, след обяд с временни увеличения на облачността. Ще духа до умерен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 10° и 15°, в София - около 12° . По Черноморието ще бъде предимно слънчево. Ще духа до умерен вятър от северозапад. Максималните температури ще бъдат между 11° и 13°...
Хип-хоп изпълнителят Криско съобщи за днешната си среща със зам.-кмета на Столичната община Надежда Бачева във връзка с намерението му да бъде изграден детски център за деца със Синдром на Даун. Наскоро стана известно, че второто дете на музиканта е със синдрома. По думите на Криско, в Столичната община се е срещнал с хора, "изключително..
Във втората половина на декември и през януари има много празници, в някои от които хората задължително приготвят традиционни ястия. Работата край печката и барбекюто, веселието край елхата със свещи и бенгалски огън или пиротехнически изделия създават ситуации и условия, в които е твърде възможно да се случат изгаряния по човешката кожа...