Младите момичета споделиха, че и двете не са от лекарски семейства, като това е изключително предизвикателна професия. Има голямо поле за развитие, актуализиране на знанията и възможност за научаване на нови практически умения, както и възможност да се помага на хората. Трудностите са се състояли в това, че не е имало как успешно да съчетават практическите с теоретичните умения, тъй като в университета е застъпена най-вече теоретичната подготовка. Д-р Зафирова вече специализира дерматология, докато д-р Александрова още не е избрала към какво да се насочи и сподели:
"Смятам, че когато човек има общо любов към медицината може да бъде успешен в която и да е специалност, разбира се стига да има интерес."
По думите й за някои специалности се намират по-трудно места за специализанти, но това зависи и от населеното място.
"Ние сме избрали да останем тук и да продължим своето развитие тук. Възнамерявам и след специализацията да продължа кариерното си развитие в България. Смятам, че България има нужда от млади специалисти, мотивирани, готови да помагат на своите пациенти", отбеляза д-р Александрова. И допълни, че е решила да се върне в родния си град, защото хората там също имат нужда от доктори.
Според думите им това, което може да се промени в здравеопазването е и в малките населени места да се създадат условия за специализация, както и да има продължаващо обучение. Други предизвикателства пред младите лекари са стресовата среда, както и неудовлетворяващото заплащане, защото те действат демотивиращо. Техният випуск, както и предишният са се заели с каузата да събират средства за детската болница.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
Доставчиците на вода, електроенергия и топлоенергия в София са създали и предлагат на клиентите си брошура, в която се описва как може да се смени партидата на съответен потребител. От днес тя се предлага в центровете за обслужване на клиенти. В "Как да сменя партидата за ток, вода и парно" са посочени специфичните условия за всяка една..
Светът на правото е необятен и човек, сблъсквайки се с него, често може да се изгуби в него. Наскоро адвокатът Ясен Ковачев написа статията “Ръководство за употреба“ на адвоката в областта на частното право и гражданския процес , в която развива достъпно, увлекателно и полезно теми от тази сфера. Ясен Ковачев има опит като адвокат около 25..
Над западната и централната част от Дунавската равнина ще бъде предимно ясно, а над Североизточна България, под влияние на студен атмосферен фронт, от североизток с усилване на вятъра ще се заоблачи и до сутринта на места там ще превали. Минималните температури ще са между 6° и 11°, в София - около 7°, съобщават от Националния институт по метеорология..
Днес предаването гостува на община Пирдоп, където от днес се провеждат „Влайкови дни“. Дългогодишна традицияе през месец май в Пирдоп да се организират културните празници на града. Богатата културна програма ще бъде представена от 11 до 24 май. Тази година Влайковите дни ще бъдат белязани от 160-ата годишнина от рождението на Тодор Влайков..
Културното наследство между 1944 и 1989 е обект на страницата на Стефан Спасов " Забравената цивилизация ": "Избрах втората половина на 20 век, защото не се обръща много внимание към нея. Началото ми бе любителско, само снимах и публикувах. Постепенно това се разви сериозно, опитах се да се свързвам с авторите на произведения, на архитекти на..
Разговорът е с изследователите и генеалози Светлана Дяконова - Арсен - потомка на голям род от Банско и секретар на Българската генеалогична федерация “Родознание” и Ивелин Любенов - индивидуален член на Българската генеалогична федерация ‘Родознание”: "В научната статия на израелските учени Майкъл Чернин и Шай Халеви от Израелската служба за..
Въпреки, че паметта ѝ е почетена с паметници в Белово и родния ѝ Пазарджик, днес малцина знаят името на Мария Сутич – единствената жена в Хвърковатата чета на Георги Бенковски, станала поборничка от любов. Тя и съпругът ѝ, далматинецът Иван Сутич, служител на Барон-Хиршовата железница са младоженци, но когато той решава да се присъедини към..