Независимо от степента и формата си на обучение, студенти и докторанти, обучаващи се в професионално направление Икономика от всички университети и колежи в България, могат да участват в конкурса, който се организира за тринадесета поредна година.
Над 1000 студенти от над 11 университета в страната са се включили в него в предходните години, като целта е да се утвърди необходимостта от външна, независима и максимално обективна оценка за финансовото състояние на компаниите.
В началото целта на конкурса е била да запознае студентите с професията одитор, каза пред Радио София Юлиана Георгиева - директор маркетинг и комуникации към ВУЗФ.
„Това е много сериозна професия в днешно време и има все по-голяма нужда от нея и възможността, която даваме ние на участниците в този конкурс, е да направят първата крачка и към тяхната реализация. Част от наградите са точно това – възможност за стаж в одиторски компании“, обясни Георгиева.
Тя добави, че през 2024 г. конкурсът ще премине през 3 етапа - регистрация, тест и казус.
Участниците могат да се регистрират от 5 март до 1 април 2024 г. Във втория етап на състезанието те ще участват в тест, който ще бъде отворен за участие от 3 април до 01 май 2024 г. Третият етап на конкурса се изразява в решаване на казус. До него ще бъдат допуснати участниците, които са решили теста от предишния етап с над 50% верни отговори. Те ще могат да изпратят решението си от 9 май до 2 юни 2024 г. на имейл mladoditor@hlb.bg.
„Казусът, който им се предоставя накрая е силно обвързан с реална работна атмосфера“, уточни Юлиана Георгиева.
Тя изтъкна, че кандидати, работещи в одиторски дружества или печелили „Млад одитор“ в предходни години няма да бъдат допуснати до участие в конкурса, тъй като няма да бъдат на едно ниво със студентите, които никога не са работили професията одитор.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
В столичната общинска комисия по екология ще бъдат изслушани директорите на две от сметосъбиращите фирми, които обслужват една трета от софийските райони. След като миналия четвъртък от дружествата заплашиха, че от 19 май спират да събират отпадъците в осем района, заради неизплатени от общината средства за извършена дейност, те решиха да..
Днес ще бъде предимно слънчево. В следобедните часове ще се развива купеста облачност, но само на отделни места, главно в планинските райони, е възможен слаб краткотраен дъжд, съобщиха от НИМХ. Вятърът ще се задържи от запад-северозапад и ще бъде умерен, а в Дунавската равнина и временно силен. Максималните температури в повечето места ще са между 20° и..
Започва седмица, в която коментаторите са нови във "Форум", но не и на редовните слушатели и активни граждани. До 24 май новините в медиите и тенденциите в обществото ще анализират Адриана Диканчева и Никола Атанасов . Втора седмица "гореща" тема и повод за дискусии е Блокираният градски транспорт на София . Търсенето на решения...
София е най-опасното място за придвижване на деца и подрастващи в градска среда в Европа според ново международно проучване на Clean Cities . Столицата на България заема последното, 36-о място в класацията на избрани големи градове на континента, като получената от нея обща оценка е изключително скромна – около 27 пъти под средното за..
В Банкя стартира реализацията на проекта "Богини на водата“. Целта е да се предостави на младите хора платформа за изразяване на собствената им идентичност, талант, вълнения и емоции чрез изкуството, съобщиха от пресцентъра на район „Банкя“. Проектът се реализира от сдружение "Благ ден“ в партньорство с района, като основната идея е осмисляне..
19 май е Световен ден за дарителство на майчина кърма . С различни инициативи празникът бе отбелязан и от Банката за майчина кърма в София , която е единствена по рода си в България и една от малкото подобни структури на Балканския полуостров. Открита е на 1 юни 1989 година от Министерство на народното здраве. Тя събира, съхранява и обработва..
След Сакар, Костинброд и Провадия, от фондация "Биоразнообразие“ са се заели със задачата да проучат и възстановят съществуващи чешми на Витоша. Заедно с експертите от Природния парк, те вече са обиколили девет чешми в северната част на Витоша, около Златните мостове. Чешмите са в различно състояние – някои са с хубави фасади, но с разпадаща се суха..