"Някак си неусетно минаха 13 години. Когато човек има зад гърба си толкова албуми вече, имаме издадени около 86-90 песни, а още много чакат своята реализация, но не мога да кажа, че минаха бавно, годините минаха бързо. Като излязохме първия път на сцената си казахме: ако ни освиркат - нищо. Дръжте се на положение. Музиката, която правим е толкова различна от всичко, което човек може да чуе по радиата, че наистина трябва да ни търси и да ни намери, за да разбере какво искаме да предложим на публиката. Като текстове, като мелодия, като искреност най-малкото", сподели той.
Янкулов посочи, че нещото, което се е променило през тези 13 години е, че отначало не са знаели дали ще се слушат песните им, но сега са убедени, че това е музиката на бъдещето. Освен това каза, че човек не може да живее повърхностно, а да осмисли някои аспекти на живота.
"Все повече хора имат нужда от това. Това е някакво бягство от тази реалност, която не бих казал, че е реалност, защото това е някаква виртуална реалност, в която живеем. Човек не може непрекъснато да живее като партизанин, да прибягва и да приляга. Животът не е това, животът е друг тип пътуване", отбеляза той.
На сцената ще всеки един от изпълнителите ще си избере по 7 парчета, като ще има и гост-музиканти.
"Понеже ние сме четящо поколение, ние създаваме образи. Словото създава образи и аз поне когато пиша песни виждам като на кино това, което искам да разкажа и съответно да предизвика в мен някакви емоции, които пък описвам. Звучи много просто, но всъщност изисква известен вид концентрация, известен вид вглъбяване, известен вид осмисляне на външната среда, или на моето усещане за нея", сподели музикантът.
По темата се включи и Пламен Сивов. По думите му всеки от групата има своите навици за създаване на музика, защото в почти всички песни са техни. Той разкри, че се вдъхновява от нещата, които го заобикалят и не е човек, който бяга в творчеството и търси въображаеми светове:
"Повечето от текстовете ми са ориентирани към традиционни теми, към живота, смъртта, любовта, детството. Така, че няма нещо принципно различно като тематика, но новостта и може би уникалността на това, което правим е това, че съчетаваме добра поезия с една сърдечна, акустично поднесена и изпълнена музика. Това е нашата формула."
Той отбеляза, че в днешно време музиката е по-лесно запомняща се и елементарна, но такива произведения не остават повече от дните, в които биват въртяни по радиата. Освен това каза, че за правиш по-сложни песни е нужно да притежаваш жизнен опит и обща култура, за да може да звучиш убедително.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
Габриел Тачев за Историческа работилница "Люлин" и посветената на квартала експозиция: "Идеята започна като на шега - открихме първа витрина, която да стане част от музейна експозиция. Общият брой експонати са за две витрини. Започваме с предисторията: Модерно предградие като майката на Люлин. До 1976 кварталът се казва "Модерно предградие". Имаме..
Лилия ИлиЕва, aвторката на книгата с интервюта с 33-ма известни български мъже „Заведи ме в теб“, разкрива какво са ѝ споделили за любовта някои от героите ѝ в книгата. Актьорът Андрей Баташов ѝ изповядва: „ М исля, че взаимоотношенията между двама души зависят от качеството на информацията, която протича между тях, дали е точна, ясна и..
Мобилното студио на предаването „Радиокафе“ се настанява удобно на сцената на #гудгейм Lan Party 2025 . На 24 май – празника на българската просвета, култура и писменост, темите ще са предизвикателен фюжън между видео игрите и българския език. С разнообразните гости в три часовото предаване, ще проследим как се променя общуването в дигитална среда,..
Седмицата завършва с коментаторите във "Форум" – Адриана Диканчева и Никола Атанасов. Заедно с водещата Елена Пъневска, те дискутираха по различни теми от деня: - ПП "Възраждане“ апелират министерствата да разгледат членствата в различни НПО и да прекратят такива, които не носят полза за държавата - Тръмп блокира възможността..
Столичната библиотека отбелязва Деня на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност с фотодокументални изложби, литературни четения и Ден на отворените врати. Празничната програма за 24 май ще започне в 11.00 часа, а софиянци и гости на столицата могат да посетят Централната сграда на пл. "Славейков“, да разгледат..
Третото издание на Нова българска типография демонстрира постиженията на българските дизайнери, работещи в областта на калиграфията, летеринга, шрифтовия дизайн и типографията след 2019 година. Повишеният интерес към изкуството на шрифта през последните години създаде поле за изява на много автори и повиши критериите и очакванията на широката..
Сериозно разминаване между желанията за професионална реализация на завършващите училище и реалните нужди от кадри на пазара на труда, отчитат от една от големите компании в областта на HR решенията. Наблюденията са направени сред над 300 български и международни компании от различни сектори. През последните години сред най-желаните..