"Някак си неусетно минаха 13 години. Когато човек има зад гърба си толкова албуми вече, имаме издадени около 86-90 песни, а още много чакат своята реализация, но не мога да кажа, че минаха бавно, годините минаха бързо. Като излязохме първия път на сцената си казахме: ако ни освиркат - нищо. Дръжте се на положение. Музиката, която правим е толкова различна от всичко, което човек може да чуе по радиата, че наистина трябва да ни търси и да ни намери, за да разбере какво искаме да предложим на публиката. Като текстове, като мелодия, като искреност най-малкото", сподели той.
Янкулов посочи, че нещото, което се е променило през тези 13 години е, че отначало не са знаели дали ще се слушат песните им, но сега са убедени, че това е музиката на бъдещето. Освен това каза, че човек не може да живее повърхностно, а да осмисли някои аспекти на живота.
"Все повече хора имат нужда от това. Това е някакво бягство от тази реалност, която не бих казал, че е реалност, защото това е някаква виртуална реалност, в която живеем. Човек не може непрекъснато да живее като партизанин, да прибягва и да приляга. Животът не е това, животът е друг тип пътуване", отбеляза той.
На сцената ще всеки един от изпълнителите ще си избере по 7 парчета, като ще има и гост-музиканти.
"Понеже ние сме четящо поколение, ние създаваме образи. Словото създава образи и аз поне когато пиша песни виждам като на кино това, което искам да разкажа и съответно да предизвика в мен някакви емоции, които пък описвам. Звучи много просто, но всъщност изисква известен вид концентрация, известен вид вглъбяване, известен вид осмисляне на външната среда, или на моето усещане за нея", сподели музикантът.
По темата се включи и Пламен Сивов. По думите му всеки от групата има своите навици за създаване на музика, защото в почти всички песни са техни. Той разкри, че се вдъхновява от нещата, които го заобикалят и не е човек, който бяга в творчеството и търси въображаеми светове:
"Повечето от текстовете ми са ориентирани към традиционни теми, към живота, смъртта, любовта, детството. Така, че няма нещо принципно различно като тематика, но новостта и може би уникалността на това, което правим е това, че съчетаваме добра поезия с една сърдечна, акустично поднесена и изпълнена музика. Това е нашата формула."
Той отбеляза, че в днешно време музиката е по-лесно запомняща се и елементарна, но такива произведения не остават повече от дните, в които биват въртяни по радиата. Освен това каза, че за правиш по-сложни песни е нужно да притежаваш жизнен опит и обща култура, за да може да звучиш убедително.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
В средата на седмицата коментаторите Елена Дариева и Светослав Живков разговаряха по темите: Управление във време на демокрация . Избори. "Референдумите не са лек за всякакъв случай. Но стават за "дъвка" на популисти." Особености на национални и местни допитвания – финансиране, изисквания за избирателите, провеждане. Социологическите проучвания..
В присъствието на журналисти днес бяха разяснени част от проблемите за бранша на автоинструкторите, обучаващи нови водачи на моторни превозни средства (МПС). По думите на председателя на "Българско обединение на шофьорите" Христо Радков , вината за неправоспособните шофьори на пътя пада върху обучаващите ги, когато изпитът пред..
Заради проточилия се основен ремонт на Театър София , актьорите от трупата му продължават да изнасят представления от своята програма на други столични сцени – във Военния театър, "Сълза и смях", " Théatro отсам канала", в Младежкия театър "Николай Бинев". Надеждите и очакванията и на състава на театъра, и на почитателите на Мелпомена, са..
Вдъхновена от шедьовъра на Луис Карол "Алиса в страната на чудесата“, режисьорът и хореограф Анна Пампулова създаде своя сценична интерпретация на любимата на много поколения книга. Премиерните дати на танцовия спектакъл на Балет "Арабеск" са на 21.02.2025 г. и 1.03.2025 г. в Националния музикален театър "Стефан Македонски". Музиката е на композитора..
Заложеното в проектобюджета не отговаря на исканията и очакванията от страна на КНСБ за ръст на възнагражденията в обществения сектор . Заложените 5% биха покрили само инфлацията. Това коментира пред БНР-Радио София Петър Мишев , икономически анализатор в Института за социални и синдикални изследвания и обучения към КНСБ. Той..
Фестивалът “Възможното образование“ се завръща с пълно издание от 2020 година насам, в Червената къща, а фокусът му е върху човеколюбивите образователни практики от България. За образованието, но не за невъзможните, а напълно обозрими, нови и съвсем възможни хоризонти, които се откриват пред него, е акцентът на разговора с Нели..
Нова наредба за здравословно хранене на учениците предлага за обществено обсъждане Министерството на здравеопазването. Сега действащата е от 2009 г. През 2018 г. специалистите са преработили Наредбата за физиологичните норми и това налага промени в други документи, свързани с храненето на деца в ясли, градини и в училищна възраст...