Какви рискове крие интернет и как те могат да бъдат предотвратени? Как безопасно и отговорно да използваме последните иновации на технологичния прогрес, като изкуствен интелект, виртуални реалности, дронове и роботи? Това са само малка част от въпросите, които ще бъдат дискутирани в рамките на събитието CyberCLUB Community Day '24, посветено на втората годишнина на организацията "КиберКлуб". 12-часовият маратон ще се проведе на 2 април в "Интер Експо Център София", където ще се съберат експерти от различни области като киберсигурност, дронове, изкуствен интелект, роботика, интеграционни процеси и европроекти.
Събитието е организирано в сътрудничество с ISACA - Sofia Chapter и Cyber Security Talks Bulgaria (CSTB) и ще покрие широк спектър от теми, включително "Киберсигурност за деца и родители" и "Интеграция на нововъзникващи технологии (Виртуална реалност и Изкуствен интелект)" и други.
Организаторите също ще акцентират върху директивата NIS 2, като в рамките на специален панел ще бъдат разгледани стратегии за устойчивост и конкурентоспособност в киберпространството и как тя може да бъде използвана като конкурентно предимство от компаниите.
На събитието CyberCLUB Community Day '24 също ще бъде отделено специално внимание на жените в технологичния свят, като ще бъдат представени вдъхновяващи истории за предизвикателства и успехи.
Цял панел ще бъде посветен на Програмата SheLeadsTech на ISACA Sofia, която има за цел да насърчи повече жени да изберат кариера в сферата на технологиите.
В рамките на събитието ще се проведе и безплатното обучение "Киберсигурност за деца и родители", организирано от инициативата #киберЗНАМ. То е подходящо за всички, които искат да разширят своите знания и да се подготвят за предизвикателствата на цифровия свят. Основен фокус в него ще бъде информирането на децата и техните родители за важността на киберсигурността и безопасното поведение в интернет.
Участниците ще научат как да разпознават и предотвратяват кибер заплахите, как да защитават личните си данни и как да създават безопасна онлайн среда. След събитието за децата са предвидени демонстрации с малки дронове, очила за виртуална реалност и роботи. Маратонът ще завърши с възможности за нетуъркинг, с напитки и торта.
В утрешния ден технологии като дронове, роботи, изкуствен интелект и виртуални реалности ще играят водеща роля във всички аспекти на нашия живот. Ето защо е от съществено значение децата ни не само да бъдат запознати с тези иновации, а и да разбират как да ги използват отговорно и безопасно, това споделят от CyberCUB. Разговаряме в предаването "Ритъмът на столицата" с Антон Полийски , основател на CyberCLUB.
"Информираността да върви заедно с употребата на ползите", казва той. И допълня:
Тези технологии имат претенции да променят нашето бъдеще и то да става все по-технологизирано, а то става такова, когато ние в тези технологии намираме ползите, но е хубаво когато говорим за ползите, да си дадем сметка, че има и рискове, които крият тези технологии и да обърнем внимание навреме и когато интегрираме технологиите, рискът да бъде намален, вследствие на по-добрата ни информираност."
Четирите панела на 12 - часовия маратон, са насочени към четири различни групи – деца и родители, възрастни. Те включват от експерти, които искат да променят кариерата си, до хора, които все още нямат никаква представа кое е тяхното направление и искат да чуят от различните области, за да могат да изберат своя път. Всички, които имат интерес към киберсигурността, а специално за децата и мотивираните родители, ще бъдат предоставени отговори на въпроси, на които родителите се затрудняват да отговорят на децата си.
"Един родител да знае какво е добро за детето му в интернет и какво да следи за неговото изпълнение" поясни Антон Полийски.
Достъпът до събитието е безплатен.
Чуйте още в разговора на Данаил Конов в звуковия файл.
След 15-ина награди от фестивали и конкурси, първият пълнометражен филм "Краят на реката" на режисьора Васил Барков ще бъде официално представен пред българска публика на 24 април (четвъртък) в Дома на киното. Васил Барков е роден през 1972 г. в Бесарабия, Измаилски район, Украйна. Две години следва в Морски университет в Одеса. През..
"Спаси София" свалят доверието си от столичния кмет Васил Терзиев, обяви на пресконференция лидерът на партията Борис Бонев. По думите му, администрацията на София няма ясна визия и ясни цели, а това не може да бъде успешно. Лидерът на "Спаси София“ съобщи още, че Илиян Павлов - единственият зам.-кмет от партията, подава оставка. От..
Национален музей "Земята и хората" чества Световния ден на Земята-22 април, с 33-тото издание на Международния музикален конкурс "Музиката и Земята" и тематична постерна изложба. “Международен конкурс за композитори и изпълнители "Музиката и Земята" отговаря напълно на мисията и политиката на музея. За първи път се е състоял през 1993 г. и днес..
Екипът на ОП “Паркове и градски градини“ започва почистването на езерата в Южния парк. Това обяви в профила си във ФБ столичният кмет Васил Терзиев.Той разказа, че процесът е започнал от горните езера и в момента се работи при езерото до църквата. “Премахваме част от папура, тръстиката и тинята, за да освободим водните обекти и да подобрим..
Нараства броят таксиметрови автомобили, които ще работят на територията на община Перник. На проведеното в първия работен ден след празниците заседание местният ОбС увеличи лимитът на такситата на 250. Досега право да работят на територията на община Перник имаха до 180 таксиметрови автомобили. Максимумът е бил достигнат още през февруари...
Министерството на здравеопазването , в партньорство с УНИЦЕФ , създаде пакет от специализирани книжки за имунизациите и отглеждането на бебето през първата година от живота му . Изданията са своеобразен наръчник в помощ на родителя и ще бъдат разпространявани безплатно във всички родилни отделения на страната, посредством регионалните..
Болница "Александровска" отбелязва Световната седмица на първичните имунни дефицити, която е с наслов "Виж невидимото". До 26 април Експертният център по редки болести ще проведе кампания с безплатни прегледи на бебета и пациенти на възраст до 55 години, които страдат от поне един от 10-е признака на първичен имунен дефицит. От болницата подчертават,..