Пред Радио София той посочи, че това е добра възможност за децата да не стоят дълго пред компютъра, да имат смислена дейност и друга насока на свободното си време.
Младите шахматисти бяха приветствани чрез видео от селекционера на България по шахмат за мъже Кирил Георгиев и от световната шампионка по шахмат Антоанета Стефанова, и имаха сеанс на живо с гросмайстора Петър Дренчев.
"Сред гостите на откриването бе и г-н Стоичков, член на УС на Федерацията по шах. Патрон на събитието бе кметът на града господин Ангел Джоргов, имаше и наситено медийно присъствие“, разказа Евгени Гюнкин.
В допълнение той посочи, че ядрото на клуба е Девина Спасова, на която се дължи и традиционната организация по откриването.
Самият Гюнкин е посветил времето си да подкрепя децата във Футболната школа в града, които са се записали и в шахматния клуб.
“Когато започнах да помагам на футболната школа бяха 50 деца, днес са 140“, посочи той.
„Много са добри, постоянно сме в челната тройка“, отбелязва Гюнкин за спортния хъс на футболистите.
Доста добра е спойката между футболната школа и шахматния клуб, отбеляза той.
"Децата имат много желание да спортуват, а на нас, които им помагане, това носи много радост. Самоков е град с широка спортна и културна насоченост", посочи още Евгени Гюнкин.
Огромен е интересът към новата спортна придобивка в града, всеки ден има нови записвания, каза още Евгени Гюнкин. По думите му, има планове за в бъдеще да се изгради нов модерен клуб за деца.
Чуйте разговора на Лили Големинова в звуковия файл.
По речта на един политик можем доста добре да определим на какъв тип култура той е представител. Това каза пред Радио София литературният критик и поет Йордан Ефтимов. "Все повече са политиците, които потребяват само поп култура. Това веднага повлиява върху начина, по който тече цялото това политическо говорене. Например на Илон Мъск съвсем..
Ние сме в ситуация на завладяна държава. Така коментира последните политически събития пред Радио София политологът и преподавател в НБУ Георги Проданов. По думите му в България има борби между различни олигархични кръгове. "Управлението на България от много години е, ако не пряко зависещо, то съгласувано с такива кръгове и съответно няма как..
Високите температури крият сериозни рискове за сърцето. Жегите предизвикват топлинни удари, увеличават риска от инфаркти, инсулти и сърдечна недостатъчност. Обезводняването и резките колебания в кръвното налягане могат да доведат до хипертонични кризи и дори до сърдечни инциденти – особено при хора с вече установени сърдечно-съдови заболявания. Именно..
Концертът с филмова музика на Милчо Левиев от цикъла "Остров на музиката" тази вечер няма да е на Лятната естрада в Борисовата градина, а в Дома на културата "Средец" (ул. "Кракра" №2А), от 20 часа, съобщават от Дирекция "Култура" на Столичната община. Причината е прогнозата е за лоши метеорологични условия в часа на събитието. Входът е..
Огнена, лъчезарна, безкрайно талантлива и винаги усмихната е дамата, която бе гост в предаването "Добър вечер, София" - актрисата Сияна Миладинова . Тя играе на сцена, може да пее и танцува . Част е от трупата на Независим арт театър . Можем да я видим и на сцената на Софийската опера . Досегът ѝ с голямата сцена е факт, когато тригодишна..
Изборът на съдебния състав, който ще гледа утре мерките за неотклонение на кмета на Варна Благомир Коцев и останалите трима, обвинени в корупционни практики, ще стане в присъствието на медии. Това ще стане по искане на адвокати от страната, както и заради засиления обществен интерес. Асоциацията на прокурорите застана зад..
Коалиция за медийна грамотност стартира кампания за набиране на средства за провеждане на обучителната си програма с възрастни хора срещу дезинформацията и фалшивите новини онлайн. Програмата е насочена към развиване на умения за разпознаване и предпазване от дезинформация, конспиративни теории, фалшиви профили и онлайн измами. Тя насърчава..