Кариерният център на УНСС е най-старият (от 2003 г.) и сред най-добрите. Неслучайно е „междууниверситетски“ - обслужва не само студенти на УНСС, а и от други висши училища от България и чужбина, стига да се обърнат към консултантите. Услугите са напълно безплатни.
Това разказа пред БНР-Радио София директорът му Атанас Димитров. И допълни:
"Партнираме си с всички кариерни центрове, обменяме информация и ресурси. Дори студенти от други университети си карат практиката при нас. На Запад има страни, в които професионалното ориентиране започва още от детската градина.
Димитров припомни, че у нас вече има кариерни центрове и в средни училища. Често пъти обаче родители настояват детето да учи каквото те са преценили, а не в областта, в която на детето му върви и явно има афинитет.
Междууниверситетският център за развитие на кариерата на УНСС участва и кандидат-студентски борси, провежда Бизнес академии за студентите. Там младите хора срещат практиката в различни компании. Два пъти в годината се организират кариерни форуми (пролет и есен), на които обичайно идват представители на около 100 компании.
Димитров обърна внимание, че бизнесът се бори за „читавите“, за най-добрите студенти. Стажът в УНСС започва още в първи курс. Често пъти стажантската програма се оказва едно дълго интервю за работа. Самите студенти научават много, затвърждават избора си на професия, но и могат да си харесат работодател.
Освен всичко друго, кариерният център може да помогне на младия човек да се представи по най-добрия начин при кандидатстване.
"Трябва да се говори спокойно и точно колкото е нужно, без да се пропуска нищо важно. От едно интервю не си правете извод, че не ставате, просто не сте за тази компания", отбеляза Атанас Димитров.Чуйте разговора на Константин Лавсов.
Днешният 7 април е Световен ден на здравето и професионален празник на здравния работник. Това е и повод да обърнем поглед към развитието на медицината и иновациите в нея. От 17 часа в иновационен форум “Джон Атанасов” на София Тех Парк ще се проведе петото издание на поредицата за технологии, бизнес и наука Tech Park Talks ...
" Ние сме пазарът с най-много промоционални етикети . Най-добре е да търсим български яйца и агнешко месо. Конкуренцията и по празниците води до възможност да се намерят продукти на нормални цени, не повишени спекулативно . Пазарът е най-добрият регулатор. Друга тема е веригата от производител до краен купувач", каза още председателят на ДКСБТ. Той..
Италианският куратор Алесандро Винчентели представя в София изложбата “Кой бачка сега! Разкриване на невидимото: труд, несигурност и изкуство“. Проектът ще бъде открит тази вечер в галерия „Куб-Топлоцентрала“. По думите на екипа експозицията изследва невидимата, но интегрална природа на труда – по-специално работата, която остава недооценена или..
Най-новата книга на Ан Апълбаум , носител на наградата “Пулицър“ - “Конгломератът Автокрация. Диктаторите, които искат да управляват света“ , е алармиращ анализ за това как автокрациите си сътрудничат, за да подкопаят демократичния свят, и как ние трябва да се обединим, за да им противодействаме. Днес автокрациите се управляват не от един..
Родители и близки на жертви на пътя, много от които деца, излязоха на протест пред Съдебната плата в София. С шествие множеството се отправи пред сградата на Министерство на правосъдието, за да изрази гнева си и да настоява за справедливи присъди за нарушителите на пътя. Хората носеха плакати с надписи: "Съдебната система в България:..