Фондация "За нашите деца" вече повече от 30 години поставя в центъра на своята дейност децата в риск от бедност и социално изключване, на възраст от 0 до 7 години, които имат нужда от подкрепа, за да могат да се развиват в сигурна семейна среда.
През юни, месецът посветен на децата, фондацията провежда една от най-новите си кампании "Оборище дарява". За втора поредна година бизнеси в района на "Докторска градина", район "Оборище" – ресторанти, магазини, галерии, ще могат да се включат и заедно да обединят усилия в подкрепа на ранното детско развитие, като за каузата отделят част от своите приходи в месеца на детето.
"Много сме щастливи, че броят на тазгодишните обекти е доста по-голям, към момента се включват на 48 различни бизнеси – пицарии, сладкарници, ресторанти и услуги. За първа година и едно кино ще отчислява от детски прожекции, които ще видим за първи път, включена е и стоматологична клиника, лаборатория за изследвания. Новото и хубавото тази година е, че все повече бизнеси се припознават в тази кампания", съобщи Антония Попова – мениджър "Събития и кампании" към Фондацията.
За целите на „Оборище дарява“ е създаден специален сайт, достъпен за всеки желаещ. Там могат да се видят всички обекти, участващи в кампанията, а в периода на протичането ѝ, ще бъдат разлепени стикери и плакати, които ще обозначат всеки от участниците, уточниха организаторите.
Чуйте повече от разговора на Мария Бояджиева.
В началото на всеки август от края на миналия век, Банско е джаз. Но и не само. Може ли различни теми да имат обаче джаза като общ знаменател? Първи гости в джаз-парка на Банско са Вили Стоянов и Даниеле Феббо , които ни разказват за Джаз академията :
В края на 1907 е открита първата самостоятелна изложба на Тръпко Василев - маслени бои от София. Изказват се противоположни мнения. Елисавета Консулова-Вазова и Александър Божинов са сред носителите им. В спомените на самия Тръпко, има търговски успех. Преди първата му изложба, работи като бояджия - попада на прочути клиенти, като д-р Васил Радославов и..
Райна Кацарова е първата жена етномузиколог в България. Учен от световен мащаб, който изгражда с усмивка и усърдие системата на съвременната българска фолклористика. Освен неин запис от Златния фонд на БНР, слушаме и Гео Кукудов - музикант, краевед, изследовател на българския фолклор и родственик на Кацаровия род; проф. Венцислав Димов -..
Елисавета Консулова-Вазова е първата българка завършила Рисувалното училище, първата дръзнала да рисува голо тяло от натура и първата, организирала си самостоятелна изложба като художник. Със съпруга си, най-малкия брат на Иван Вазов - Борис, празнуват златна сватба - 50 години, преживени в хармония сговор и любов. Ветка, както я наричат..
Двамата братя и ИИ - Богой и Никола Богданови за конференцията за бизнес гъвкавост - бързо адаптиране в светкавично развиващия се свят на ИИ: "Все по-популярни сме като братята дето модернизират компанията, а вече правят и конференция. Помагаме на бизнеса да работи по модерен начин. Науката за управление, мениджмънт и работа в екип също се..
Боян Бочев ни представя от мястото на събитието Тринайсетия Национален събор на народното творчество в Копривщица: "Официалното откриване е в 11 ч., хората се въртят в различни конфигурации от снощи. Има изпълнители от цяла България, залага се на автентичното. Копривщица не е спала снощи - Валя Балканска и 100-те каба гайди са тук. В 1965, съвсем..
Зелени библиотеки – представя ни ги Мирела Иванова, поет и участник: "Парк Заимов звънти от детски гласове - бъдещи читатели. Предлагат се читателски карти на бъдещите читатели и уникална изложба за местата на Вазов в София, на която той е големият летописец. Имаме и изложба с парковете на София. Важно е да съчетаем естеството на природата с..