"Социалните мрежи дават едно много голямо предимство в сравнение с общуването на политиците, или бъдещите политици в традиционните медии. Това голямо предимство е еднопосочността. В тях политикът за да се представи няма нужда от журналист, който да го провокира с неудобни въпроси. Той може да каже всичко, може да обещае всичко и това послание да стигне до много широка аудитория, защото няма цедка", каза тя.
Това по думите й е доста обезпокояващо, защото от една страна винаги медиите са били пазителите на знанието и информацията и не са позволявали дезинформацията да достигне до много хора. Явлението не е от вчера и при последните избори са се забелязали доста последователни действия на някои от партиите, които са използвали много умело популярните платформи. Другото е, че голяма част от партиите тотално са неглижирали този начин на агитация, а аудиторията иска да види разговор и ангажираност.
Има ли определен профил на хората, които по-силно се влияят от написаното?
"За съжаление това са хора, които по-скоро не са винаги критични към информацията, която получават. Самите послания също са достатъчно хлъзгави, общи и бляскави и едновременно с това привличат тези реакции. Страстта и емоциите, които се влагат от говорителите също оказват влияние на този тип профил. Това са хора, които очевидно имат достатъчно време за да скролват и да консумират подобен род съдържание. Уморени са от традиционните доста по-сухи и елитарни наративи и лесно са конвертируеми от хора, неизвестни в социалните мрежи към избиратели", каза Томс.
Тя посочи, че интернет колкото и да е свободно място, то трябва да бъде регулирано. ЕС има най-добрата регулаторна рамка по отношение на социалните платформи, но Tiktok не винаги влиза в спазването на тази рамка.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
В предаването "Форум" тази седмица водещият Лъчезар Христов коментира основните злободневни теми от икономическия, социалния и политически живот с Милен Керемедчиев - дипломат, бивш заместник министър на икономика и външните работи, и адвокат Петромир Кънчев - юрист, част от инициативата „Правосъдие за всеки“. Тримата обсъдиха различни теми, с които и:..
Чуйте повече в разговора с психолога Екатерина Цанова и в анкетата на Мария Илиева в двата звукови файла .
Съвременна платформа за хора с увреждания бе монтирана в 119. СУ "Акад. Михаил Арнаудов", съобщи кметът на район "Изгрев" д-р Делян Георгиев. Съоръжението ще обслужва учениците и посетителите на училището, преодолявайки стълбищната клетка от партера до четвъртия етаж безопасно, за около 4 минути. "Проектът за изграждането на достъпна..
Тази година Innovation Explorer се провежда за 11-ти път. Вече става традиция през февруари да виждаме международната конференция, а основният акцент тази година е върху геополитическите промени, което лесно може да се свърже и с мотото на конференцията “Екстремен свят”, защото събитиято от края на миналата година и началото на тази година държат под..
Моментната снимка на електоралните нагласи възпроизвежда в голяма степен резултатите, които имахме на изборите от миналата година. ГЕРБ се запазва като първа партия, с убедително мнозинство от 25.6% от тези, които са участвали в нашата анкета и имат намерение да гласуват, а на второ място е ПП-ДБ с буквално залепени зад тях от “Възраждане” - съответно с..
“Кауза облечена в рими“ е музикално-поетична инициатива, която се организира и провежда за четвърта поредна година в град Самоков. Организатор е сдружение “Ти си доброто“. Днес, 25 февруари, от 18 часа, на сцената на Читалище-паметник “Отец Паисий - 1859“ ще се изявят участници от различни професионални сфери, които ще рецитират стихове на..
Икономическият и социален съвет представи визия за развитието на пенсионната система в България, включително и за капиталовите стълбове. Това стана в рамките на дискусия за дългосрочното развитие на пенсионната система и обсъждането на изводите, застъпени в доклада "Анализ на действащата пенсионна система и предложения за нейното усъвършенстване",..