Ели Динкова е организационен консултант и психолог, представител на голяма компания организатор на Форум по Спортна психология, който ще се проведе от 22 до 24 юни.
В предаването "Спортна среща" тя изясни колко важна е ролята на психологията в спорта и кои са най-често срещаните заблуди, свързани с функциите на психолога в спортния живот.
"Една от най-често срещаните заблуди е, че психологът работи само върху менталната подготовка на спортистите. Друга заблуда е, че към психолога се обръщат само когато има проблем. За спорта трябва да разсъждаваме като за една система, в която освен спортиста, има много други действащи лица. В него има много други играчи освен тези, които виждаме на тепиха, на корта, или на терена – това са треньорите, ръководството и дори родителите, когато говорим за деца в спорта", посочи Ели Динкова.
По думите ѝ, в спорта има и много процеси, които се случват: как се води комуникация, как се решават проблеми, дори как се управлява един спортен клуб и ролята на психолога може да бъде на всяко едно от тези нива.
Форумът по Спортна психология има за цел да събере на едно място различните страни, участващи в сбъдването на спортната мечта, в един общ разговор, в който ще се търсят отговори на поставените въпроси. Дискусията е разделена в два отделни дни.
Първият ден, 22 юни е посветен на родителите на деца и юноши спортисти. Серия от теми ще бъдат разгърнати от лектори и гости на събитието, международни психолози. Единият - Мигел Мория, ще присъства на живо, а другият Грег Стайнберг ще се включи онлайн. Поканени са и специалисти от българския спорт, които ще разкажат на базата на своя личен опит, както и родители, преминали заедно с децата си през доста перипетии, които са преодолели успешно.
Вторият ден на събитието е посветен на треньори и спортисти, с които ще се дискутират теми, свързани с емоции, мотивация и травми – теми ключови за един спортист.
Още аспекти чуйте в разговора на Камен Алипиев с Ели Динкова. Продължението на темата е със Станислава Славова в разговор с Лили Големинова:
Днес гостуваме на коледното село Чавдар. Защо наричат това място швейцарското село Чавдар? Първи гости са ни братята Тодор и Петър Нешкови от Чавдар, собственици на бутикова мандра: "Всичко постигнато е с уоритост и желание, поставили сме летвата доста високо и хората очакват много от нас. Работим като екип по доста тежки теми - горски фонд и др...
Куизът е с водещите в Радио София - Божидар Янев и Боян Бочев. Кой от тях познава по-добре историята на столицата? Предаването е посветено на предстоящия куиз на Бохемска София на 23 декември.
Руският император попречва на княза да се сроди с кралица Виктория Първият български владетел след турското робство, княз Александър фон Батенберг, изживява споделена любов със 17-годишната принцеса Виктория Пруска (наричана Морета), дъщеря на германския престолонаследник Фридрих III и напринцеса Виктория - дъщеря на английската кралица...
В поредицата “Историята оживява” ви представяме живота и откритията на доктор Стамен Григоров. Първата нинчаст бе за Lactobacillus Bulgaricus:
Как поезията може да докосне всеки от нас посредством правилния прочит? Как този декември хиляди се събраха в зала 1 на НДК и преоткриха стиховете на българската поезия в Поетите? Поезията е лично преживяване, в което присъства много математика и има формула – трябва само сами да формулираме нейната сентенция. Събеседник по темата ни е Диана..
Коледа с КласикАрт и Вероника Тодорова на 21 декември от 17 часа КласикАрт завършват тази своя така интересна творческа година с един истински празничен концерт с много, много гости – Коледа с КласикАрт. „Аз имам 65 деца за този концерт – деца, които обичам и обгрижвам като мои! Това са талантите от Детският филхармония с диригент Милена Яцино,..
С травъл влогъра Десислава Иванова за пътуванията и доброволствата: "Тази година съм пътувала по-малко от предните две, само 122 дни. Мислех, че въобще не съм пътувала, а се оказа, че е една трета от годината. Беше много предизвикателно, позабравих лошите неща, горчивото изчезна. Две трети от пътуванията бяха непланувани. В главата си отивах в..