Сред темите на “Булевард 2044” днес бяха "Краят на бъдещото" в контекста на технологиите и изкуствения интелект, "Възприятия с емоции" и емоционалната интелигентност като навигатор за бърза адаптация, "Без корупция и измами! Мисия възможна" или "Как да изградим благоденстващо общество и държава". Дълголетието на българите, пред какви предизвикателства ще бъдат изправени днешните български тийнейджъри през 2044.
Чрез специално създадени визуални ефекти сцената на форума “Булевард 2044” днес се превърна в булевард със скамейка и улични музиканти, по който "преминаха" хора от различни поколения със своя визия за бъдещето.
В събитието се включиха общественици, лекари, икономисти, психолози, също и ученици и студенти от Минно-геоложкия университет.
Водещ на събитието беше Девина Василева - сценарист, актьор и режисьор, който умело ще миксира нашето “днес” и нашето “утре”.
"Относно технологиите се надявам да ги има и да улесняват живота ни, но и да не забравяме креативността, и чисто човешки да продължаваме да се развиваме. Според мен, това ни прави цивилизация, а не технологиите“, каза пред Радио София Девина Василева.
Владимир Грънчаров от Еlektrick.me постави на дневен ред възприятията чрез емоция.
"Всеки иска да бъде забавляван постоянно, навсякъде, всеки търси вниманието на потребителя постоянно. Когато възприемаме чрез емоция постигаме много по-добри резултати да предадем посланието, което искаме“, каза той.
Четвъртата и петата индустриална революция и как България успешно ще премине през тях, обсъдиха заедно на сцената Диана Стефанова от "BrightCap Venture" и Траян Траянов от "Заедно в час".
"Светът е преминал през много индустриални революции успешно и се е адаптирал. Това е начин за възход и за развитие“ посочи Стефанова.
"Това, което мен ме мотивира е, че сме изправени пред най-значимия, нерешен проблем,с който България трябва да се справи. Индустриалните и технологичните революции произвеждат и печеливши, и губещи. Това дали България ще се нареди сред печелившите или сред губещите зависи от качеството на нашата образователна система“, смята Траянов.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Снимки: Тони Тончев
В средата на седмицата коментаторите Елена Дариева и Светослав Живков разговаряха по темите: Управление във време на демокрация . Избори. "Референдумите не са лек за всякакъв случай. Но стават за "дъвка" на популисти." Особености на национални и местни допитвания – финансиране, изисквания за избирателите, провеждане. Социологическите проучвания..
В присъствието на журналисти днес бяха разяснени част от проблемите за бранша на автоинструкторите, обучаващи нови водачи на моторни превозни средства (МПС). По думите на председателя на "Българско обединение на шофьорите" Христо Радков , вината за неправоспособните шофьори на пътя пада върху обучаващите ги, когато изпитът пред..
Заради проточилия се основен ремонт на Театър София , актьорите от трупата му продължават да изнасят представления от своята програма на други столични сцени – във Военния театър, "Сълза и смях", " Théatro отсам канала", в Младежкия театър "Николай Бинев". Надеждите и очакванията и на състава на театъра, и на почитателите на Мелпомена, са..
Вдъхновена от шедьовъра на Луис Карол "Алиса в страната на чудесата“, режисьорът и хореограф Анна Пампулова създаде своя сценична интерпретация на любимата на много поколения книга. Премиерните дати на танцовия спектакъл на Балет "Арабеск" са на 21.02.2025 г. и 1.03.2025 г. в Националния музикален театър "Стефан Македонски". Музиката е на композитора..
Заложеното в проектобюджета не отговаря на исканията и очакванията от страна на КНСБ за ръст на възнагражденията в обществения сектор . Заложените 5% биха покрили само инфлацията. Това коментира пред БНР-Радио София Петър Мишев , икономически анализатор в Института за социални и синдикални изследвания и обучения към КНСБ. Той..
Фестивалът “Възможното образование“ се завръща с пълно издание от 2020 година насам, в Червената къща, а фокусът му е върху човеколюбивите образователни практики от България. За образованието, но не за невъзможните, а напълно обозрими, нови и съвсем възможни хоризонти, които се откриват пред него, е акцентът на разговора с Нели..
Нова наредба за здравословно хранене на учениците предлага за обществено обсъждане Министерството на здравеопазването. Сега действащата е от 2009 г. През 2018 г. специалистите са преработили Наредбата за физиологичните норми и това налага промени в други документи, свързани с храненето на деца в ясли, градини и в училищна възраст...