Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Винаги има място за нещо ново, казват дивите момичета от Wild berries

10
Станимира Карадочева - Съни и Светла Андреева
Снимка: радио София

Събира ги желанието да са активни, да са навън и да се радват на природата, да я откриват през погледа на пътешественици, да се докосват до нея, като спортисти. Това е Wild berries – активни момичета, търсещи свободата на духа и движението. Станимира Карадочева - Съни и Светла Андреева за общността Wild berries и доколко е забранено за момчета: 
"Започнахме преди 12 години и е невероятно, че толкова момичета се включват. Започнах да карам с момчета, но ми липсваше женската компания. Нещата с нас станаха от самосебе си. Не сме инструктори, не правим уроци, а комюнити за сродни души, уъркшопове. Всяко момиче има различно виждане, всеки дава своето. Не сме инфлуенсъри, а крю." (Съни)
"Аз съм една от последните, които се включиха, винаги съм се чувствала добре с момичета, които не се страхуват да се изцапат. В момента ни вълнуват и обединяват пътешествия, сърф, ски, сноуборд лагери, йога." (Светла)
"Не сме професионални спортисти, обичаме да пробваме нови неща. Част ме от световната организация по лонгборд за момичета. Много ме е зареждала обратната връзка от непознатите. Винаги има място за нещо ново!"
Повече от момичетата от Wild berries чуйте в звуковия файл.


По публикацията работи: Людмил Фотев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Първият музей за иммерсивно изкуство у нас отваря врати в София

Най-новото пространство за иммерсивно изкуство в България отваря врати на 29 август в София. Музей MINA предлага на посетителите визуално приключение в изкуството, науката и древната история чрез 360-градусови прожекции, оригинален саундтрак и 3D среда. За две години от създаването си в Румъния, музеят отбелязва 700 000 посещения...

публикувано на 26.08.25 в 13:35

БТС отбелязва 130 години организирано туристическо движение с юбилейни чествания

Юбилейни чествания по повод първия организиран поход, осъществен от Алеко Константинов преди 130 години, планира Българският туристически съюз. От 27 до 31 август 2025 г. в София и на Витоша, любителите на туризма могат да се включат в шествия, спортни надпревари и концерти, с участието на обичани български артисти. Празникът ще започне на 27 август..

публикувано на 26.08.25 в 11:47

На 31 август изтича срокът за възражение срещу изравнителните сметки за парно и топла вода

Срокът за възражение срещу изравнителните сметки за парно и топла вода изтича на 31 август, напомня омбудсманът Велислава Делчева. "Във връзка с постъпващите жалби от граждани, в края на кампанията за отчитане на уредите за дялово разпределение за периода 2024-2025 г., омбудсманът Велислава Делчева напомня на клиентите на топлинна енергия, при..

публикувано на 26.08.25 в 10:22

"Български пощи“ преустановяват приемането на всички пратки за САЩ

"Български пощи“ временно преустановяват приемането на всички пратки за САЩ от днес, съобщиха от държавната компания.  Причината е в планираните промени от администрацията на страната, свързани с митническото обслужване на влизащите там пратки. При промяна в ситуацията - информация ще бъде публикувана на сайта на дружеството, допълват от..

публикувано на 26.08.25 в 09:27

4-годишният Мартин остава в кома в "Пирогов"

4-годишният Мартин, който беше блъснат от младеж с АТВ в Слънчев бряг, остава в кома. Няма промяна в състоянието на детето след транспортирането му с хеликоптер в Пирогов в понеделник. Полетът не е оказал негативно влияние върху състоянието на момчето.  Прилагаме консервативно лечение, заяви пред журналисти тази сутрин детският реаниматор в спешната..

публикувано на 26.08.25 в 08:57

Слънцето се завръща, но в София остава сравнително хладно

През деня ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността, по-значителни над Южна България, но ще е без съществени валежи. Ще духа слаб вятър предимно от север-североизток. Максималните температури ще бъдат между 26° и 31°, в София - около 26°, съобщават синоптиците от Националния институт по метеорология и хидрология. В планините..

публикувано на 26.08.25 в 06:45
Богдан Кирилов

Проблемът с недостига на лекарствени продукти е международен

Липсват ли лекарства в аптеките и защо в България периодично се появява недостиг на лекарствени препарати? Възможно ли е проблемът да е не само на местно ниво, но и общоевропейски, дори и с международен характер, от който страната ни да е сред потърпевшите? В предаването “Ритъмът на столицата“ разговаряме с магистър фармацевт  Богдан..

публикувано на 25.08.25 в 17:43