Това е новият спектакъл от платформата "Театър+". Премиерата ще бъде на 13 и 14 септември на камерна сцена на Народен театър "Иван Вазов".
Режисьор на постановката е Василена Радева.
"Намерих текста в библиотеката в един град Болдър, това е Колорадо. Бях на ваканция там, на гости на роднини и отидох до библиотеката да видя изобщо какво имат като театрална литература. Нямах много очаквания, тъй като градчето в малко. Там попаднах на този автор Кристофър Дюранг. Той не е много познат в България, въпреки че вече има няколко постановки и мисля, че все повече ще има, защото е страхотен комедиен автор", разказва за откритието си Василена Радева и допълва, че характерното за стила на Дюранг е, че умее да разсмива публиката на теми, които по принцип са проблемни за обществото.
Актьорският състав е почти изцяло дамски: Илиана Коджабашева, София Бобчева, Мартина Пенева и Боян Арсов - един кавалер за цвят.
"Това е нещо като каталог-учебник за възможните грешки на младите родители. Надяваме се в това отношение да бъдем не плашещи, а полезни и забавни, защото толкова много грешки наведнъж само в изкуството и в театъра могат да се допуснат. Няма страшно в живота", успокоява режисьорът младите родители, които ще гледат постановката.
Платформата "Театър+" към Народния театър, на която е плод спектакъла, се занимава с представянето на текстове, които българската публика вижда за първи път или пък са добре забравени.
Повече за "Бебе на борда" чуйте в звуковия файл.
С урбаниста Здравко Петров говорим за някои от сградите по ул.Граф Игнатиев: "Улицата е наследник на стар сокак по направление Самоков. Затова и името ѝ е било Самоковска. Около т.н.Черна джамия (Св.Седмочисленици) е била една от най-богатите турски махали, с мегдан кафене-башъ (пл.Славейков). Улицата започва от отклонението на ул.Алабинска. Там е и..
"Рози срещу насилието“ е активистки проект, създаден с цел повишаване на информираността относно домашното и джендърното насилие. Концепцията е хората заедно да изплетат лилави рози и да ги поставят на видно обществено място в града. Това е форма на активизъм, известна като „yarnbombing“, която използва плетенето като начин да се привлече внимание към..
На 9 и 10 ноември се провежда последният за годината Фестивал на легалните графити Мостъ 3, който ще преобрази железопътния прелез на бул. "Ботевградско шосе". Това събитие събира на едно място някои от най-талантливите графити и стрийт арт артисти, които вдъхват нов живот на градската среда. Портрети на известни български спортисти като Георги..
Силата на промяната: 19 благотворителен бал на фондация „Сийдър“ обединява дарители за по-добро бъдеще на най-уязвимите. Александрина Димитрова, изп. директор на фондацията с подробностите и каузите: :"През годините съдействаме по замяната на държавните институции с центровете от семеен тип. Голяма част от децата са с физически и ментални..
Фестивал на чая FesTEAval събира на едно място любителите на ароматната гореща напитка и обединява култура, образование и изкуство. В рамките на фестивала ще бъдат представени разнообразни чаени предложения от цял свят, комбинирайки както традиционни, така и модерни вкусове. Чаят ще бъде съчетан с културни демонстрации и лекции, за здравословния..
Пътешествие в света на научните загадки и бъдещите технологии, което ще промени начина, по който виждате света около вас, обещават на любопитни зрители и участници организаторите от Ratio на форум в София Тех Парк, която ще се проведе на 9 ноември, събота, след 10:00 часа. Предвидени са завладяващи теми, представени от международни..
Стигнахме ли дъното? - това попитаха седмичните коментатори на "Форум" след случилото се снощи пред Народния театър "Иван Вазов" по повод постановката на Джон Малкович по пиеса на Бърнард Шоу. Протестът, прераснал във физически сблъсък, сякаш е активно мероприятие от гледна точка на политическия интерес, подхвърлиха Тодор Терзиев и Манол..