„Оглеждам всички проблеми, дефекти – кое не е наред, веднага ми хрумват идеи кое, как може да стане по-добре. Сещам се за други градове, в които съм видял различен начин да бъде направено нещо. Екипът вече е вдигнал ръце от мен, защото аз постоянно вървя, снимам и пращам задачи и идеи. Вече съм в такъв режим, където гледам за подобрения, не мога да се нарадвам толкова на направеното, въпреки че има страшно много, което е направено и от предишната администрация“, каза Терзиев.
По думите му, София е невероятен град за живеене, за правене на бизнес и за отглеждане на деца. Не на последно място са и природните дадености на града.
„Има и богата култура. Град, в който съжителстват щастливо хора от различни етноси и вероизповедания, който става все по-пъстър, защото има увеличаващ се брой чужденци. Те идват и като туристи, и се заселват тук, именно заради това какво може да предложи София за живеене и за работа. Градът е прекрасен и това, което зависи от нас като администрация и всички граждани, е да го пазим и да го развиваме заедно“, добави Васил Терзиев.
Кметът изтъкна, че за ръководството на града е особено важна темата за децентрализацията. По думите на столичния кмет, проблемите трябва да се решават близо до източника си.
„Т.е. районните кметове да имат повече възможности, тъй като те най-добре виждат и са запознати с проблемите на даден квартал, да имат инструментите да ги решават. Ние, за това работим от ден първи“, каза кметът.
Той посочи, че през погледа на чужденците, София често изглежда тъмна, липсва качествено осветление и инфраструктура.
„През тези четири години за нас една от големите теми ще бъде как да подобрим качеството на пътната настилка, на маркировката и тротоарите, за да може да изглежда София като един наистина европейски град и то не само в идеалния център“, посочи градоначалникът и изтъкна, че София е град с голям потенциал.
„В София можеш да дойдеш по много причини, а целта е да не искаш да си тръгнеш. Искаме да направим София градът, от който хората не искат да си тръгват. Това ни е целта за младите“, каза Васил Терзиев.
Той благодари на всички предишни управници на града в годините преди него и посочи, че това е причината да има видима разлика от София през 90-те години и днес.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Невена Николова и Данаил Конов са имена от екипа на радио София - той идва от Враца в София в 2015, тя идва от радио Шумен. Още за техния път към и в радиото - в звуковия файл: Може ли по обява да намериш призвание и има ли значение какво казват родителите? Кои са най-сладките позиции, каква е разликата между новинар и водещ, както и репортер -..
Гостува ни актрисата Маргарита Костова. Надежда Герова разговаря с нея относно призванието актьор и всичко, което заобикаля един човек на изкуството. За работата на актрисата в куклени и драматични постановки и как предава занията си на деца и младежи нека чуем повече сега.
Какви са предизвикателствата пред младите хора в България? Каква е ролята на активните граждани за преодоляване на разделението в обществото? По темата ни гостува Мирослав Цеков, председател на Форум гражданско участие: "Отвореното ни писмо до НС бе провокирано от насочени срещу НПО призиви от политически сили в НС. Това е откровена заплаха и опит..
Албена Димитрова от Американския Университет в Благоевград представя състезанието по социално предприемачество "Станция Иновация": "Аз съм втори семестър в първи курс, следвам два бакалавъра. Клубът ни за по-добро общество организира благотворителни базари и в "Станция Иновация" парите също ще отидат при лица в неравностойно положение. То се..
В месеца на любовта търсим формулата за здрава връзка в примерите около нас. Книгите събират ли хората? Събеседници: Темз Арабаджиева и Антон Биров: "Вчера вечерта много исках да затворя вратата и да си чета книга. Любовта не е един конкретен ден. Нямам нищо против празника, стига малките прояви на любов да не са само един ден. Същото е с..
Как интересът на децата към книгите оформя читателските нагласи в бъдеще и какво има и трябва да има в списъка с книги до 12 клас? Събеседникът ни Борис Илиев е учител по български език и литература в Националната природоматематическа гимназия (НПМГ) „Акад. Любомир Чакалов“, която завършва като ученик: "Моите ученици много обичат да четат, но..
Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се, по-младите от нас го познаваме, като постоянен лектор в БНР Академията, създадена с методическа и..