"Ще представим албума "Пътят на пилигрима", който сътворих заедно с тях през миналите години, чиято премиера беше точно преди една година. Там ще срещнем нашата публика с тези песни, които са вдъхновени от Ренесанса, Средновековието и Барока, но трансформирани по нашия музикантски, малко по-модерен възглед. Смесваме инструменти, техники, тембри", сподели Деница Серафим, която по професия е художник и сценограф.
На сцената заедно с нея ще видим и чуем Костадин Ланджов – китара, Бояна Зарева – цигулка, виола, беквокали, Емил Михов – виола да гамба, блокфлейта, Йордан Владев – етно флейти, Деница Димитрова – келтска арфа и Анита Нейчева – бендир, тамборино.
"Най-основната роля в "Пътят на пилигрима" като албум, музика и продукт, има Асен Маринов, който свири на класическа и акустична китара. Той направи прекрасен звук на албума, с него създадохме много от аранжиментите на песните. Той сега е на друго пътешествие и на 18 ноември, Асен Маринов ще бъде заместен от един негов приятел, друг голям китарист, Костадин Ланджов", каза Деница Серафим, представяйки всички членове на музикалния екип, с който работи.
Тя добави, че всяка от песните в албума е авторска.
"Тази музика има своите почитатели в България. Разбира се, "Пътят на пилигрима" е доста по-различен, нещо ново в това поле. Надявам се да стигнем до всички. Знам, че в Европа има големи традиции за показването на такава музика“, споделя Серафим.
"Пътят на пилигрима" е за всички, които обичат приказките и пътуването във времето. Зрителите ще могат да се върнат назад и да си спомнят едно различно звучене, пресъздадено през артистичния поглед на екипа, казва Деница Серафим.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Темите на днешния "Форум", по които разсъждаваха адв. Мария Петрова и Стоян Панчев, бяха: Бюджет 2025 Реформата в здравеопазването "Спаси София" постави условия (ултиматум), за да остане в управлението на столицата Как социалните медии и платформи повлияха на изборите в САЩ и победата на Тръмп Според адв. Петрова решението..
Авария остави от тази сутрин без парно и топла вода част от центъра на София, кварталите "Банишора", Зона Б-5, Зона Б-19 и част от квартал Зона Б-18, съобщават на сайта си от "Топлофикация-София". Очаква се топлоподаването да бъде възстановено до 8.30 ч. сутринта на 15 ноември. Без топлоподаване заради аварии са също част от абонатите на квартал..
Физическият факултет на Софийския университет "Св. Климент Охридски" за пореден път отваря вратите си за всички, които искат да прекарат няколко интересни и ползотворни часа, вдъхновени от науката – ученици, учители, деца и родители, студенти и изследователи. Събитието е насрочено за 15 ноември, петък, от 11:00 до 15:30 часа, а сградата..
Акцент върху мисията на доброволеца и философията на доброто поставяме в предаването “Ритъмът на столицата“ в Деня на доброто - 13 ноември. В БНР-Радио София гостува д-р Ясен Цветков от Националната асоциация на доброволците в България (НАДБ). Тази организация обединява всички хора с желание да помагат. Той сподели наблюденията си в..
Социалното министерство предлага премахване на заложения в Кодекса механизъм за определяне на минималната работна заплата в съотношение 50 процента от средната. За това алармира КНСБ в специална позиция. Според синдиката това поставя под въпрос приетата вече от правителството стойност на минималната заплата за 2025-а година в размер на 1077..
Представяме книгата “Джон Атанасов – човекът, който изобрети компютъра“, която се появи на български език. Неин автор е Джейн Смайли. Доколко книгата е важна за българския читател, доколко показва един друг образ на Джон Атанасов, разказа ни човек с ескпертиза по темата - проф. Владимир Гетов при гостуването си в предаването “Радиокафе“...
САЩ са оптимистични по отношение на капиталите. По продуктивност са изпреварили Европа с около 35% . Старият континент е подложен на свръхрегулация и не се стреми към създаване на нов бизнес. Ние сме в капан. Това отбеляза в коментара си пред БНР-Радио София Георги Захариев, основател на Финансова академия . "Европа се превръща в..