Димитър Вучев допълни, че една година по-късно София е по-мръсна, по-задръстена, с по-лоши показатели по отношение на въздуха, заради липсата на планиране в града. Той посочи още, че нито едно предизборно обещание на Терзиев не е спазено.
Като „изгубена година“ определи управлението на местната власт за последните 12 месеца, общинският съветник от ВМРО Карлос Контрера. Той посочи, че Столичната община се управлява без фокус, без посока, няма цели, всичко от това, което е било обещано като мерки и промяна, не било изпълнено.
Контрера добави, че се бавят важни инфраструктурни проекти, а с него се съгласи и Иван Таков, председател на групата на „БСП за България“ в общинския съвет.
Като недостатъчно добър лидер, определи кмета Терзиев Деян Николов, общински съветник от групата на „Възраждане“.
Като безпрецедентно непрозрачно управление на СО пък определи управлението на Васил Терзиев общинският съветник от групата на „Има такъв народ" Пламен Данаилов, който каза, че администрацията не е нито от безгрешни, нито от истински професионалисти. Данаилов уточни, че искат оставката на зам.-кмета по правни въпроси Никола Лютов, заради невъзможност да защитава интереса на Общината и заради скандалното сключване на договори с адвокат Горанова за три дела, за които тя получава общо 1 млн. лв. хонорари, независимо от хода на делото.
И след толкова отправени обвинения към местната администрация, мнозинството в СОС - групата на ПП-ДБ-Спаси София отговори. Председателят на СОС Цветомир Петров акцентира, че работата на Съвета е започнала едва преди девет месеца заради неговата силна фрагментираност и трудностите при избора на председател.
„За тези 9 месеца успяхме да приемем 566 решения, което е повече от броя взети решение за първата цяла година на предишния мандат, когато са били приети 517 решения. Нашата група остава последователна и отдадена на интересите на софиянци“, посочи Цветомир Петров.
Сред важните решения са приемането на бюджета на града, заделяне на повече средства за спорт и култура, опазване на зелената система, инвестиции в градския транспорт и др.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Снимки: БТА
Време е за поредното ни гостуване в Сливница. Този път започваме с Младена Шуманова - педагогически съветник в Професионалната гимназия по транспорт и с ученика в 8 клас Александър Русков за създадената преди 2 години междуучилищна телевизия: "60 години сме град, но имаме много история, населено място сме от древни времена, на Римски път сме. В..
Ако приемствеността е едно от най-хубавите качества на БНР, то Радиотеатърът е значима част от сърцевината му. От основателите до техните наследници, от реализиращите го до поколенията, работещи с тях. Слушаме един от тонмайсторите, през чийто пулт е минала голяма част от продукцията на Радиотеатъра - Митко Василев, доцент в НБУ, в разговор с Боян..
Най-старият киносалон в България е “Модерен театър” (известно и като "Цанко Церковски" след 9 септември). Слушаме откъси от рекламен текст за откриването на Кино “Модерен театър”, както и откъси от спомените на Георги Каназирски - Верин за първия кинематограф в София и за първата кръчма, обърната в кино преди създаването на Кино “Модерен театър” в 1908...
Кристина и Михаил Белчеви са заедно от 42 години, а са се разделяли за не повече от четири дни. Животът им е споделена нежност, изпята любов и музика, която докосва струните на душата. И предопределеност свише. Криси чува песента на Лили Иванова “Самота” по текст на Мишо ден преди да се запознаят и си казва „Къде ли са тези сантиментални мъже, които..
„Самотният зрител“ – огледало на обществото ли са новите сериали? Още по темата с Йосиф Аструков , Институт за изследване на изкуствата - БАН: "Темите не са нови, датират още от ТВ - хората са седнали заедно и гледат. Сега всеки се разцепва на малки екрани. Ако гледаш комедия и не ви е смешна, а цялата зала се тресе, и на теб ти става смешно...
Пускането на ИИ “DEEP SEEK” доведе до неочаквани реакции и събития – ЗАЩО? Постига ли се наистина революция с този модел и повдига ли нови въпроси за надпреварата в разработването на технологията? Събеседник по темата ни е д-р Димитър Димитров, част от Института „INSAIT” към СУ „Св. Климент Охридски“: “DEEP SEEK” е модел за разсъждение,..
Графичният роман „Mаус“ на Арт Спигелман излиза за пръв път на български език. Представя ни го неговият преводач - Владимир Полеганов: "Комиксът е подценявана област на изкуството - смята се за явно популярна. Но чрез неочакваната форма се разказва история, която се говори и възприема много трудно. Авторът бавно е осъзнавал какво е да си син на..