Трите партии ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН не са достатъчни, за да се стигне до редовно правителство. Нужна е подкрепа от четвърта политическа сила, но тук се отваря поле за спекулациите.
Това коментира пред БНР-Радио София политологът Георги Киряков.
"Досега най-добре щеше да е, ако всяка страна от преговорите направи отстъпка. Но това не стана и няма изгледи.
Интересно върху каква проектоуправленска програма преговарят трите партии?"
Киряков напомни, че правителство на малцинството е възможно, но за него отново трябва да се привлекат гласове за подкрепа. Освен това задължително трябва да е ясно какво се подкрепя.
При правителство на малцинството подкрепата може да се оттегли по всяко време и кабинетът да се разпадне. Такъв министерски съвет непрестанно ще бъде подлаган под обстрела на опозицията, припомни политологът.
"Кризата ще продължи, но няколко партии ще се закичат на ревера с постигнат редовен кабинет."
Според експерта, от ДБ правят грешка като заявяват, че не са съгласни Бойко Борисов или Росен Желязков да оглави правителството, че искат неутрална фигура за премиер, обаче не посочват примерен кандидат.
Чуйте разговора на Невена Николова.

Паяците плъзват из все повече райони на София, а софиянци ще харчат двойно за паркиране в града. Промените в условията за паркиране в столицата създадоха много напрежение и сред жителите на града, и сред политическите опоненти в Столичния общински съвет. “Върху този доклад се работи, без да преувеличавам през последните девет месеца. Аз лично съм..
Съвсем скоро парк "Лагера" (голямата градинка с гъбките) ще бъде още по-безопасно място за разходка и ще позволява на децата да играят спокойно след залез слънце. В резултат на проекта на Сдружение "Лагера" за подобряване на осветеността в парка, по програмата на Столичната община "Градски бюджети 2024" бяха отпуснати средства за поставянето на..
"Красивото остаряване" не е мит, а въпрос на гени и на правилно хранене. След 50-годишна възраст дефицитите на витамини стават по-рискови, а проучвания показват, че недостигът им може да влоши съществуващи проблеми и да отключи нови хронични заболявания, ако не се вземат навреме марки, пише БГНЕС. Има шест витамина и минерала, които са от решаващо..
Коледните празници наближават и столицата се подготвя да ги посрещне подобаващо с красива украса, съобщава БГНЕС. Работници от общинската служба "Улично осветление" са поставили коледната украса по булевард "България" в София. По някои от централните булеварди вече е поставена украса, отвори врати и традиционният базар в градинката но Народния..
Днес над страната ще има значителна висока облачност. В Дунавската равнина на много места през целия ден ще остане предимно мъгливо и почти тихо. До обяд мъглите в южната половина от страната ще се задържат. Около и след обяд ще започне да духа вятър от юг-югозапад, който на север от планините и в източните райони ще бъде и умерен, съобщават от..
През 2026 България ще бъде председател на една от важните за ЕС стратегии – Дунавската. Символичното предаване на щафетата (която в този случай е корабен рул) вече е факт. По време на Годишния форум за развитието на Дунавската стратегия в Сараево Елмедин Ковачевич, министърът на външните работи на Босна и Херцеговина, която в момента председателства..
Сава Вутов и Ангел Николов предлагат на необичайно за класика място необичайно за Северното полукълбо заглавие: "Пролетно тайнство през ноември". Ето и разказът им: "Първият път свирихме "Пролетно тайнство" през лятото в несебърското село Баня - имаше кино, музика, лекции, абсолютна творческа еклектика. Неща, далеч от ежедневието на хората - пейките..