Тя добави, че тази година района е по-чист от всеки друг път. В тази посока районната администрация работи заедно и със Столичния инспекторат, посочи Николаева.
По отношение на новите жилищни сгради, които се строят в района, тя обясни, че се съгласува и поставянето на допълнителни контейнери за боклук.
"Задължително изискваме да имат предвидено място за контейнери. За новопостроените сгради ние реагираме изключително бързо от гледна точка дали контейнерите събират боклука, дали е необходим допълнителен контейнер, дали е необходимо веднъж или два пъти сметоизвозване. Това го актуализираме месец за месец. По тази причина ние всеки месец актуализираме и графиците за сметоизвозване“, обясни кметът на "Красно село“.
По думите на Цвета Николаева в района живеят над 100 000 души по постоянен адрес, но вероятно са поне 130 000 души, каза тя.
"Ние ежедневно, средно изхвърляме по 56 тона битов отпадък. Това е огромно количество. Изключително сме доволни от фирмата, която ни обслужва. Въпросът е и самите хора да поддържат“, изтъкна тя.
По отношение на отстраняването на районни кметове, Цвета Николаева каза, че това я натоварва емоционално, тъй като неволно с останалите кметове на райони се чувстват "като набелязани".
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
В последния ден от седмицата, гостите в предаването "Форум“ - Мина Христова от Института за етнология и фолклористика към БАН и политологът, и председател на Националния младежки форум Атанас Радев, заедно с водещия Лъчезар Христов, направиха обобщение на темите, които коментираха тази седмица: Още един депутат от групата на Доган преминава към..
От Ветроходна база “Искър” канят децата, за да отпразнуват заедно специалния ден. Ще има: демонстрации на ветроходство, запознаване на принципите на водните спортове, викторини за децата, рисуване и други. Всяко дете ще има възможност да спечели еднодневен билет за урок от избран ден през лятото. “В неделя ще ви посрещнем на Ветроходна база..
За първи път в най-новата история на София, кметът на града не одобрява приетия бюджет. След продължило цял ден заседание, в крайна сметка общинският съвет прие план-сметката за тази година, но във вид, който не беше първоначално представен и разискван от администрацията, а и от гражданите. Още преди началото на последното заседание на СОС, кметът..
Младата певица Димитрина Германова от няколко години се утвърждава на музикалния небосклон. През 2020 година записва първата си песен “Скрита сила", а с днешна дата се радва на най-новия си сингъл, наречен "Присъда" . Музиката е написана от Боян Христов, върху текста тя работи съвместно с Боян Христов и Стан Стефанов , а клипът към е дело..
На 30 май отбелязваме Световния ден за борба с множествената склероза, а целта на глобалната инициатива е да повиши информираността и разбирането за това заболяване. “Множествената склероза е автоимунно заболяване, което засяга нервната система. При това собственият имунитет атакува нервните клетки, по-точно техните израстъци, обвивката на..
Художествената галерия "Владимир Димитров – Майстора" в Кюстендил е инициатор на кампания за набиране на средства за закупуване на фамилната къща на Яглеви в село Шишковци . Целта е имотът, в който големият български художник е живял и творил, да стане част от музейно-галерийния комплекс, съхраняващ паметта за него. Майстора е живял..
На церемония, организирана от Регионалния център за подкрепа на процеса на приобщаващото образование в град София, бяха отличени личности и образователни институции, които създават именно подкрепяща среда за всяко дете. Министърът на образованието и науката Красимир Вълчев връчи Националните награди за приобщаващо образование и заяви, че само в добро..