Студентският клуб на политолога организира вътрешни обучения, обучения по дебати, ежемесечно членовете се събират и на кръгла маса, където коментират най-важното от изминалия месец, каза пред Радио София председателят на клуба Ирина Шекерова.
"Организираме и публични лекции, дискусии. Имаме две основни кампании, които движим последните години. Едната се казва "Лигата на младите гласоподаватели“ и се организира заедно със Студентската асоциация за изследване на международните отношения и Национален младежки форум. Целта ни е в рамките на предизборната кампания да съберем представители на партиите в един открит дебат пред младежи, на който те трябва да говорят стриктно за младежки политики и да отговарят на провокативни въпроси от наша страна. Другата много основна кампания – обикаляме различни училища в София и страната. В рамките на часовете по Гражданско образование изнасяме т.нар. игра-симулация за гражданско участие, с което целим да мотивираме ученици в горен гимназиален курс, да вземат активно участие в гражданските процеси и да им покажем колко е лесно, и колко много механизми има за това“, обясни Шекерова.
По повод рождения ден, Студентският клуб на политолога организира и networking събитие тази вечер, на което представителите на различните организации, студентски клубове и други, ще имат възможност да се запознаят и да потърсят възможности за сътрудничество.
"Призивът ни е, всеки, който идва, да си носи визитката, за да може да се запознае с други хора", каза Ирина Шекерова.
Студентският клуб на политолога ще празнува рождения си ден тази вечер в Централното фоайе (Ректорат на СУ “Св. Климент Охридски”), от 19.00 часа.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
В доста европейски държави след като вземат книжка, младите водачи имат определени рестрикции. Сред тях е невъзможността първите 2 или три години да карат мощни автомобили, примерно до 90 конски сили. Това напомни пред БНР-Радио София Владимир Тодоров – председател на Българската асоциация на пострадали при катастрофи, във връзка с последния..
Сто и седмо основно училище "Хан Крум" в столичния район "Лозенец" трябваше вече да разполага с предоставения още в края на учебната година общински имот - бивш клуб на БСП, който се намира в непосредствена близост. Месец преди началото на учебната година обаче, това още не е факт. Имотът е предоставен от Столичната община и кметът на..
София съмър фест продължава с прекрасните емоции и с покани тип „ За всеки вкус по нещо“. Тази вечер ви очаква концерта „Четиримата пианисти“, събота и неделя ще бъдат запазени за младежката аудитория с фестивала „ „Моята София. Младите с каузи“, а иначе и в този и в следващия месец ще имате възможност да се насладите на комедията „Баща ми се..
С богата шестдневна програма Самоков отбелязва своя празник. Тържествените събития започнаха днес със света литургия, отслужена в митрополитския храм "Успение Богородично". След това беше осветен и раздаден курбан за здраве, съобщи пред БНР-Радио София кметът на общината Ангел Джоргов . Програмата продължава с турнир по мини футбол (до неделя)...
През юли агенция "Алфа Рисърч" проведе третото по ред проучване в рамките на цялостния мониторинг на обществените нагласи във връзка с присъединяването на страната ни към еврозоната (предишните бяха през април и май). "Някаква кардинална промяна на картината, но общо като динамика виждаме устойчив ръст на подкрепата към присъединяването на..
Семейната игра "Мисия разузнавач", в която участниците тестват бързина, ловкост и способност за ориентация, ще се проведе на 16 август, от 11.00 ч. в Националния военноисторически музей (НВИМ), съобщават организаторите. "Участниците ще решават загадки, ще разберат кой е главнокомандващият в семейството и докато се забавляват, ще научат любопитни..
Типични персонажи, неподражаем хумор и здравословна доза балкански хаос. Така може да се опише късометражния анимационен филм “Бабата”. Режисьорките Калина Димитрова и Алекса Траянова ни отвеждат в свят, където се срещат три култови фигури - несломимата баба, модерната “кифла” и непобедимата администрация. “Не можем да си въобразим целия този..