Пазарът на ИТ аутсорсинг в Европейския съюз се развива с впечатляваща скорост.
Очаква се годишният темп на растеж в сектора да бъде между 7 и 8%, но е необходима промяна на фокуса, каза пред БНР-Радио София д-р Христо Лесев, собственик и изпълнителен директор на българска компания с международен опит в разработката на софтуер и мобилни приложения.
Преди години аутсорсингът се предоставя с предоставяне на голям брой обучени кадри. Клиентът е поемал отговорността за интегрирането му в проекта и допълнителното им обучение. Сега обаче фокусът се измества към добавена стойност - какво могат да направят тези специалисти за клиента, как да решат проблемите му и да допринесат за подобряване на бизнеса му. Клиентът трябва да разгледаме като партньор, отбеляза пред Мария Илиева д-р Лесев:
"Трябва да предлагаме не просто добре обучени кадри, а решения на реални проблеми и иновации. Клиентите да вървят напред, а и ние с тях".
По отношение на IT аутсорсинга сред водещите дестинации в региона се откриват Полша и Румъния. България не е в Топ 3, позиционира се някъде в средата, като е необходимо да подобри комуникацията си с потенциални партньори и да покаже, че може да бъде повече от евтин изпълнител.
Няколко ключови проекта за развитието на образователната инфраструктура са в ход в столичния район "Подуяне“. Предстои изграждане на нов корпус на 143-то Основно училище "Георги Бенковски“ в кв. "Хаджи Димитър“ и ремонт на съществуващата сграда. Разширението е важно, защото интересът към училището е голям. Към него се насочват не само много деца..
Днес над много райони облачността временно ще намалее, но сутринта на места в низините ще има краткотрайна мъгла. Около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност, съобщиха от НИМХ. Главно в Югозападна България, около Стара планина и североизточните райони ще има краткотрайни валежи с гръмотевици. Вечерта ще превали и в крайните..
На 12 май започваме седмицата с нови коментатори във "Форум" – политолозите Георги Киряков и Светлин Тачев . От 9 май, петък, най-горещата тема е една. Именно тя беше във фокуса на разсъжденията в днешното издание: Референдума във връзка с влизане на България в Еврозоната , обявен от президента Румен Радев. "Изборът на датата..
В предаването “Радиокафе“ дискутираме тема, за която е крайно необходимо да говорим и за която е нужно не само да се говори, но и да се търсят ефективни и адекватни решения. Планината Витоша е огромен потенциал, който виждаме всеки ден, буквално на километри от нас и начинът, по който бихме могли да използваме това богатство. Тази беше..
Отборът от студенти по "Право" на Софийския университет класира България на 15-о място в престижното състезание за млади юристи Willem C. Vis Moot. Надпреварата представлява изкуствено създаден казус, върху който студентите работят 6 месеца. След този срок представители на университети от цял свят се срещнаха през април т.г. във Виена,..
Според данните на Националния статистически институт за последната календарна година бедните в България нарастват до 21,7% от населението . Рискът от изпадане в бедност се изразява и в конкретни лишения за домакинствата. Те все по-трудно заделят пари, спестяват за почивка и поддържане на дома. Това важи и при намерението за закупуване на..
В края на април “Ливърпул” стана шампион на Англия за 20-и път в историята си. Това стана възможно след като отборът надделя с 5:1 над "Тотнъм". Пред Радио София привърженикът и служител на футболен клуб “Ливърпул” - Марио Джунински сподели радостта си от победата. "Все още се възстановяваме от празненствата след като станахме официално..