Районната инспекция по околната среда и водите в Плевен спря незаконни снимки на филм в защитена природна забележителност.
По сигнал е извършена проверка в две от пещерите - “Проходна” и “Свирчовица”, част от Карлуковския карстов комплекс. Инспекторите са установили, че в тях са изградени временни декори за заснемане на сцени от филм. В една от пещерите дори в момента камерите са работели. Съгласно изискванията на Закона за защитените територии извършваната снимачна дейност в природната забележителност не е съгласувана, информират от екоинспекцията в Плевен.
На фирмата-нарушител, която се представлява от Владислав Димитров, по-популярен като Влади Въргала, е съставен акт. Глобата може да бъде от 1000 до 10 000 лева.
Преди повече от две години в Деветашката пещера, която се намира на територията на екоинспекцията, също бяха снимани кадри за филм, които висшите магистрати обявиха за незаконни.

Книгата "Войната за Петрич 1925 г." беше представена по време на тържествата по повод 100-годишнината от Петричкия инцидент или кратката гръцко-българска..
17 ноември беше Световен ден на недоносените бебета. Статистиките за страната ни и неонаталните грижи, от които зависи животът и развитието на родените..
В "Аларма" гостува журналистката от "Свободна Европа" и поетеса Катерина Василева – лауреат на ХLI Национален младежки конкурс за поезия "Веселин Ханчев"..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg