За втора поредна година ученици от Националното училище за фолклорни изкуства в Широка лъка ще участват тази вечер в голямото хоро в центъра на Брюксел. Инициативата е на еврокомисаря Кристалина Георгиева и се осъществява с подкрепата на Министерството на културата и на кмета на Брюксел.
На „Гран плас“ българските ученици ще поведат хорото с еврокомисар Георгиева, ще пеят, свирят и танцуват.
В Белгия, в дните на фестивала „Балкан Трафик“, възпитаниците на музикалното училище ще имат и други концертни изяви.
В програмата им са включени песни, танци и инструментални пиеси от всички фолклорни области на България.
Участието на учениците в Брюксел е достоен начин да се популяризира българската култура зад граница. Такава е и мисията на музикалното училище - да издирва, съхранява и разпространява българския музикален и танцов фолклор.
Поредната стъпка, която МОН предприема, за да се справи с агресията сред учениците, е увеличаване на броя на училищните психолози и педагогически..
Всяка трета събота от ноември традиционно в цяла Европа и у нас царува театърът. Тази година събитието е на 15 ноември в множество театрални пространства..
Войната в Украйна, защо и за кого е важен Покровск, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" проф. Тодор Тагарев : За кого е важен..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg