Съветът за електронни медии прие единодушно отчета на генералния директор на БНР Радослав Янкулов за първата година от управлението му. Повишение на заплатите на служителите с 5%, разработване на приложения за мобилни телефони и успешен старт на Училището за радио – това бе само част от свършеното, което отчете Янкулов:
През тази година не сме сключили нито един договор, който да не бъде за по-малко пари в сравнение с предишни договори. Не сме сключили и нито един договор, в който да няма повече условия - благоприятни за БНР. Радио България има нов вид. Официалният сайт на БНР е съвършено различен и кипи от посещения. Радио Бинар се роди отново, а до него и до Радио България се появи списанието Zoom Bulgaria, което разказва, показва, говори и хвали България по света. Музикалната къща БНР заработи така, че вие срещате и аплодирате още повече нашите 6 музикални състава. Реализирахме за първи път социологически проучвания на радиоаудиторията в България, в които участват всички големи радиогрупи и оператори. Планово осъществяваме редуциране и промени в състава на отделни структури, както и пенсиониране. Целта е намаляване на броя на служителите в границите на възможното и разумното и обновяване с млади и способни кадри. Започнахме работа по препланиране на УКВ мрежата на програмите. Стартирахме инициативата $80 години БНР$ под мотото "Властелинът на ефира" – мащабни национални прояви.
За тази една година Управителният съвет на Радиото е заседавал 273 пъти и е разгледал 580 точки. Това прави, според Янкулов, органът работещ и активен. Също така смятат и надзорниците.
Репортажа на Светослава Кузманова можете да чуете от звуковия файл.
"Началото на 17 век в Холандия започват първите търгове на изкуство, продажбите там не са случайни, твърде често хората, които купуват имат връзка...
Първи частен музей на изкуството и порцелана отвори врати в дома на художници във великотърновското Ново село. Всъщност това е колекцията на Даниела и..
На днешния 16 януари, в ефира на "Нашият ден" отдаваме почит на една от най-ярките фигури в българската литература – Алек Попов. Роден на тази дата през..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg