По информация на германски медии, скандалът с американското подслушване в Берлин вероятно е много по-голям от предполагаемото.
Най-засегнати са министерствата на отбраната, на икономиката, на вътрешните работи и на икономическото развитие. Последното, което не е особено популярно, е известно с това, че през него се официализират операции и акции на външното разузнаване на Германия в чужбина.
Допълнителни щрихи към аферата са неофициално потвърдените засилени мерки за наблюдение на почти всички служители от посолството на САЩ от страна на Службата за защита на конституцията и подозренията, че мобилните телефони на всички членове на комисията по подслушването в Бундестага се подслушват.
Очаква се комисията да се събере на извънредно заседание и да поиска обяснение кой подслушва мобилните им телефони – местните служби, американците или трети, непознат субект.
Същевременно в изявление за "Билд ам зонтаг" номинираният за председател на Европейската комисия Жан-Клад Юнкер заяви, че може да се говори за срив в доверието между партньорите от Европа и САЩ и последващ ефект от това. Според него правителствата отдавна са загубили контрола над специалните си служби.
На днешния 16 януари, в ефира на "Нашият ден" отдаваме почит на една от най-ярките фигури в българската литература – Алек Попов. Роден на тази дата през..
На днешния 17 януари си спомняме за големия български поет Атанас Далчев , който ни напусна на тази дата през 1978 година . Атанас Далчев е..
"Нечовек" е първата премиера в Народния театър за 2025 година. Спектакълът ще се играе на 17 и 18 януари от 19:00 часа на сцена "Апостол Карамитев" ...
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg