Идеята е в обществените пространства на града в този ден да бъдат “освободени” близо 1000 книги и по този начин да се превърнат в активна част от ежедневието на хората.
Основни цели на инициативата са да насърчи четенето и да популяризира книгите като съществена част от ежедневния облик на града.
Според Милена Златарова, координатор на проекта и редактор в „Аз чета“, кампанията ще помогне на любителите на книгите да изпитат тръпката, подобна на пускането на писмо в бутилка, да станат част от една световна литературна игра, и не на последно място да изпитат радостта да споделят хубави книги по един закачлив и нетрадиционен начин.
България се включва за втора година в тази своеобразна международна игра, с която книгите пътуват към свои нови и нови читатели.
Научете повече за инициативата от Милена Златарова.
Понятието " biodeutsch" ( биогермански) бе избрано за антидума за 2024 година в Германия. Защо журито определи това понятие за дискриминационно?..
С покана за един специален концерт в "Артефир" гостува музикантката и асистент в НМА "Проф. Панчо Владигеров" Сабина Йорданова . Утре (18 януари)..
17-ото издание на MENAR се открива днес с йорданския филм "Дано да е момче!" – критика на патриархалните нрави в повечето страни на Близкия изток. Можете..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg