Държавна агенция "Разузнаване" да бъде пряко подчинена на министър-председателя. Това предвижда приетият на първо четене законопроект за Агенцията. Сега тя е на подчинение на президента.
Държавната агенция "Разузнаване" ще се отчита пред премиера, а председателят й ще се назначава с Указ на президента, по предложение на Министерския съвет.
Задължение на Агенцията е да предоставя еднаква по обем и съдържание информация на председателя на Народното събрание, на президента и на министър-председателя.
Регламентирано е взаимодействието на Агенцията с други органи и ведомства, както и сътрудничеството й с разузнавателните служби на други държави.
Изрично е предвидена забрана за възлагане на Агенцията на задачи от вътрешнополитически характер.
Депутатите удължиха работното си време, за да приемат на първо четене законопроектите за военното разузнаване и за националната служба за охрана.
В последните десетилетия, след приемането на Закона за културното наследство (ЗКН) през 2009 г., нашето недвижимо национално наследство, нашите старини..
"За всички ученици е важна мотивацията, а Гошо е изключително мотивиран. И изпълнен с желание да помага на другите." Това казва за Георги Костадинов..
От 11 до 13 август Разград ще се превърне в истинска открита сцена за киноизкуство. В рамките на инициативата "Лятно кино в Разград" жителите и..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg