Министърът на правосъдието Христо Иванов се срещна с депутати от БСП в парламента, за да се опита да ги убеди да подкрепят промените в Конституцията, които касаят съдебната система.
Неуспех на съдебната реформа ще доведе до правителствена криза. Това предупреди Радан Кънев от Реформаторския блок, ден след като представителите на опозицията и на АБВ в ресорната комисия отхвърлиха проекта за промени в Конституцията: За България..
Висшият съдебен съвет се е превърнал в трансмисия на търговията с дела. Това заяви в Нова телевизия правосъдният министър Христо Иванов . Той каза още, че у нас функционира една изключително овластена мафия – на вечните съдебни началници . Иванов..
Временната комисия за промени в Конституцията отхвърли на първо четене проекта, внесен от Цецка Цачева и група народни представители. Против измененията гласуваха членовете на комисията от "БСП лява България", ДПС, АБВ и "Атака". ГЕРБ, Реформаторският..
Парламентарните репортери Кристияна Стефанова от телевизия "Евроком" и Лъчезар Лисицов от "Клуб Z" коментират в "Мрежата" по програма "Христо Ботев"..
Новата стихосбирка на Виргиния Захариева се нарича "Пръски" и е посветена на морето. Морето – като вдъхновение, любов, красота, възторг. Водата, вълните,..
На 26 април 2025 г. (събота), от 11:00 до 15:30 часа Физическият факултет на СУ "Св. Кл. Охридски" отваря вратите си за всички, които искат да..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg