Работещите, които не са успели да се явят на работа заради бедственото положение в своите райони, имат право на 50 на сто от брутното си трудово възнаграждение, а ако са участвали в спасителни дейности - на 100 процента, припомнят от Главна инспекция по труда.
Причините за неявяването на работа и участието в спасителните работи се установяват от кметството, от Общинския съвет или от друг държавен орган.
От трудовата инспекция напомнят още, че работодателите са длъжни да предприемат мерки за защита на живота и здравето на работещите от неблагоприятните климатични условия.
При археологически разкопки в квартал Калето в Лом, които завършиха в последните дни, на дълбочина около 7,5 метра, са открити стени и ровове на..
В рубриката "Зелените новатори на България" ви запознаваме с Атанас Енев , съосновател на иновативната компания Biomyc, която разработва екологични..
В "Неделния следобед" на 19 януари гостува своеобразна "нежна династия". Елена Стоянова – блестяща солистка на Националния ни оперен театър, виртуозна..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg