Европейският съюз и НАТО подписаха съвместна декларация за сътрудничество. Своите подписи под документа поставиха генералният секретар на Алианса - Йенс Столтенберг, председателят на Европейския съвет - Доналд Туск и председателят на Европейската комисия - Жан-Клод Юнкер.
Преди откриването на срещата на върха на НАТО в полската столица президентът на САЩ Барак Обама призова Европейския съюз да не води конфликтни преговори с Великобритания за излизането й от организацията.
На свой ред председателят на Европейската комисия увери, че преговорите за Брекзита няма да бъдат водени по враждебен начин.
Междувременно Великобритания потвърди днес, че няма намерение да излиза от Алианса.
НАТО ще продължи тясното си сътрудничество с Украйна и с Грузия като с партньори, но неизменен остава принципът за отворените врати в Алианса, заяви генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг преди началото на днешната среща на лидерите на страните от НАТО във Варшава.
За Русия той заяви, че е неделима част от европейската безопасност.
Столтенберг потвърди, че днес ще бъде взето решението за разполагане на четири батальона на НАТО в Източна Европа на ротационен принцип в Литва, Латвия, Естония и Полша.
Потвърдено бе и сформирането на многонационална бригада в Румъния.
Съюзът на артистите в България обяви тазгодишните номинации за наградите "Икар", които се присъждат на най-добрите постижения в сценичните изкуства...
"Принцесата на Бухенвалд" е доказателство, че в историята на Втората световна война няма пощадени. Испанската авторка Ана Андреу Бакеро гостува в..
Германско-австрийският писател Даниел Келман гостува в България, за да представи най-новия си роман "Светлина и сянка". Книгата излиза в превод на Жанина..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg