40 000 декара земеделски и горски територии са изгорели при пожари през лятото, отчете в Бургас министърът на земеделието и храните Десислава Танева. Тя уточни, че 3000 декара гори в Югоизточна България и Родопите ще бъдат залесени без да се чака сами да се възстановят:
Пожароопасният сезон продължава. Температурите и времето помагат за това. Всички трябва да бъдем много стриктни, защото 95-96% от пожарите се предизвикват от действията на хората. Трябва да кажа, че опожарени земеделски територии не подлежат на подпомагане. Но въпреки всичко, предвид зачестилите случаи на пожари, предизвикани най-вече от действия на фермери при почистване на пасища, в Министерството на земеделието и храните изготвят допълнителни изменения на нормативната база, която като приключи до 10 септември, ще ги обявя.
Неволята често се оказва най-добрият, макар и труден учител. Именно чрез нея изграждаме по-дълбоко разбиране за себе си, за околните и за важността на..
Продуцентката и актриса Деси Тенекеджиева , режисьорът и съсценарист Бен Чарлз Едуардс , изпълнителният продуцент и актьор Гари Стреч и операторът..
Какво е "соросоид" и наистина ли е застрашена демокрацията у нас и в Европа, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" доц. Георги Лозанов ,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg