Славея Сурчева от Националния военноисторически музей пояснява, че в рамките на срещите си с учениците, музейните експерти са успели да ги мотивират и да им покажат как да търсят и открият какво се е случвало на техните пра-пра баби и дядовци по време на Първата световна война.
Създадената от учениците фотоизложба е представена в 12 табла, разказващи 10 истории. Коя от тях е най-любопитна? Славея Сурчева казва, че всяка сама по себе си е интересна, защото е накарала тези млади хора да видят войната, бойните действия и животът по време на война през призмата на собствената си родова история, а не като факти, които четат от учебника. Реализирането на проекта е ценно и с още нещо.
Славея Сурчева е убедена, че изпълненият вече проект с учениците може да продължи и в бъдеще, но с други теми. А иначе, желаещите да разгледат настоящата фотоизложба могат да го направят от днес до 12 февруари. След тази дата тя ще бъде експонирана във филиалите на музея във Варна и Пловдив, както и в различни български училища.
Предаването е посветено на 90-годишнината от основаването на Българското национално радио и на изработената по този повод дигитална платформа за неговата..
Във Военномедицинска академия бе представен апарат за роботизирана хирургия Da Vinci Xi от ново поколение. Апаратът комбинира високотехнологични иновации..
"Лазарица" е първата премиера за новата година в Драматично-кукления театър във Враца. Постановката по прочутата пиеса на Йордан Радичков е дело на..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg